مقدار بیت کوین پس از تنخواه گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری تسلا تو این رمزارز، به بسیار از ۴۳ هزار دلار رسید

نرخ بیت کوین (Bitcoin) امروز، عزب درون چند دقیقه تقریبا ۳،۰۰۰ دلار افزودن یافت. براساس گزارش خبرگزاری Cointelegraph، دلیل پا بر جا افزایش تصادفی قیمت بیت کوین این بود که برخی گزارش ها اعلام کردند تسلا، باهم اتحاد کردن خودروساز ایلان ماسک، ۱٫۵ میلیارد دلار از این رمزارز را خریده است. داده های حاصل از Cointelegraph Markets و TradingView مدال می دهند قیمت بیت کوین در معلول انتشار گزاش های مربوط بوسیله تسلا، ناگهان به بیش از ۴۳،۰۰۰ دلار پریدن کرده است.

پرونده ی جدیدی که بوسیله تازگی در کمیته ی بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) ثبت شده است، مدال می دهد تسلا بخاطر خرید ۱٫۵ میلیارد دلار بیت کوین پروگرام دارد. براساس این پرونده، ژانویه ی ۲۰۲۱ (دی و بهمن ۱۳۹۹) دادرسی های تنخواه گذاری تسلا به روزرسانی شده است تا خودروساز آمریکایی انعطاف بیشتری به این سیاست ها ببخشد و استاندارد بازگشت پول را به حداکثر برساند.

تسلا می گوید پول نقد یادشده به منظور حفظ نقدینگی عملیاتی کم ارزش ضروری محو و به عنوان کمی از سیاست های جدیدش که کمیته ی بازرسی هیئت مدیره تأیید کرده است، عزم دارد بخشی از چنین مبلغی را در قالب اموال های ذخیره ایِ جایگزین خاصی شامل دارایی های دیجیتالی و شمش طلا و طلای شایان معامله در بورس تنخواه گذاری نرم.  مقاله های مرتبط:شمارش معکوس تا پرتاب؛ ۴۰ هزار دلاری شدن بیت کوین با دفعه پیش چه تفاوتی دارد؟سرمایه گذاری شرکتی ممکن است قیمت بیت کوین را بوسیله بیش از ۵۰۰ هزار دلار برساند

درادامه ی بیانیه ی تسلا آماده است: «برابر دادرسی جدید، مجموعا ۱٫۵۰ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده ایم و ممکن است مایملک های دیجیتالی را گاه و بی گاه یا بلندمدت تصاحب کنیم یا نگه داریم.» تسلا گرایش دارد که درون آینده ی نزدیک بتواند بیت کوین را به عنوان روشی پرداختی برای محصولاتش بپذیرد. به گفته ی تسلا، این فرایند با رعایت قوانین و درون مبدا به صورت محدود ایفا می شود.  تسلا در حالی برای بیع ۱٫۵ میلیارد دلار بیت کوین رفتار کرده است که مدیرعامل این شرکت، ایلان ماسک، مدتی پیش بوسیله بیت کوین بروز تعلق کرده بود. داخل آن زمان، ماسک در توییتر با یکی از متخصصان رمزارز گفت و گو کرد و از احتمال انتقال معاملات مبصر تسلا بوسیله بیت کوین خبر داد.

ایلان ماسک که با گذر از جف بیزوس حالا ثروتمندترین فرد دنیا محسوب می شود، در ابتکاری ترین اظهارنظر خود گفته بود که حامی بیت کوین است. ماسک پیش تر با افزایش کردن هشتگ بیت کوین به جزء بیوگرافی حساب کاربری توییترش، باعث افزایش ناگهانی مقدار این رمزارز شده بود؛ اما این هشتگ حالا حذف شده است. ماسک مدتی است توییت هایی درباره ی دوج کوین منتشر می درنگ. در زمان نوشته شدن این مقاله، ارزش بیت کوین از مرز ۴۳،۰۰۰ دلار عبور کرده و بوسیله بیشترین حدش در تاریخچه رسیده است. بیشتر بخوانید:دوج کوین چیست؟ هر آنچه درباره دوج کوین باید بدانیدحمایت سومین فرد دارا مکزیک از بیت کوین در توییتروضعیت هواوی درون عهد ریاست جمهوری مسیل بایدن بهتر نخواهد شداستخراج بیت کوین می تواند سودآورتر از خرید آن باشدفروش ایکس باکس سری ایکس و سری اس به ۳٫۵ میلیون مایه رسید