نکات عمده که پدربزرگ ها و مادربزرگ ها برای تربیت نوه ها باید بدانند

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از انتخاب، با تحول وضعیت اقتصادی و سبک زندگی، این روزها مادر و بابا مجبور هستند همزمان با هم سرکار بروند و تو این میان وظیفه هدایت و محافظت بچه بر عهده پدربزرگ و مادربزرگ است. کسانی که علاقه زیادی بوسیله نوه خویشتن دارند و حالاباید نقش پرستار را هم بخاطر نوه خود اجرا کنند.

چالش های پدربزرگ و مادربزرگ در تربیت نوه ها

به نشانی پدربزرگ و مادربزرگ، ما معمولاً این مزیت را داریم که با نوه های خویشتن داخل سطحی ارتباط برقرار کنیم که یک جنین از مسئولیت های روزمره والدین برداشته شود.برای بسیاری از ما پدربزرگ و مادربزرگ بوسیله معنای یک تعطیلات فرجام هفته هر چند وقت یکبار و یک تعطیلات تابستانی بوده ولی وقتی شرایط زندگی تحول می درنگ اغلب مسئولیت طولانی یا نیمه ثانیه نوه های بر عهده پدربزرگ و مادربزرگ استراحت می گیرد.اکنون با تغییر شرایط، رابطه سنتی پدربزرگ و مادربزرگ با نوه از بینرفته و بااطلاع ربط ای فراتر می شوند، بستگی ای بوسیله معنای کنار گذاشتن اوقات فراغت، سیر و بسیاری از جنبه های دیگر استخلاص پدربزرگ ومادربزرگ.در مقابل پدربزرگ و مادربزرگ یک وهله دیگر مسئولیت مراقبت روزانه یک خانه، برنامه ها، بار های غذایی، تمرین شب و … را به عهده داری می گیرند.

مبصر کردن نوه ها گرچه چالش برانگیز است، ولی می تواند مزایای بسیاری اندوه برای پدربزرگ و مادربزرگ داشته باشد. امکان پذیر است مجبور باشید با نوزادان دارای کولیک خواه نوجوانان بدخلق کنار بیایید، اما ارتباط متجاوز بیشتری با دنیای نوه خود از جمله مدرسه و فعالیتهای اوقات استراحت آنها درست کرده و از تنهایی بیرون می شوید.نیز امکان پذیر است خودتان را در حالی ببینیدکه عملا سالها به عقب برگشته اید و با همراهی مداوم افراد زیاد جوان تر، مکرر جوان شوید.

تعارف با پسر را پهلو بگذارید

چشم انداز پرورش نوه ها مطمئناً باعث تهییج طیف وسیعی از احساسات خواهد شد. احساسات مثبت مانند عشقی که نسبت به نوه های خویشتن احساس می کنید، لذت دیدن پرورش و رشد آنها و آسودگی پندار در ایجاد یک محیط پایدار بوسیله صبر سزاوار سرزنش شب پره است.ولی اینکه بتوانید طولانی احساسات خود را اجابت کنید و آنها را سرکوب نکنید مهم است. کاملاً طبیعی است که در زمانی که غبطه داشتید از مسئولیت هایتان کاسته شود، و مدتی را بوسیله فراغت بپردازید، نگهداری از نوه ها شاید ناخوشایند باشد اما بوسیله این ذهنی تراشیدن که شما نوه هایتان را دوست ندارید.فقط عاطفه می کنید که مدتی باید راحتی کنید و این حقشماست. بنابر این داخل تعارف با فرزندتان، نگهداری نوه را بوسیله دوش نکشید.

مراقب خویشتن باشید

احتمالاً امید نداشتید در این وهله از زندگی خود بار دیگر کودک پرورش دهید. در تعدادی مواقع تقاضای جسمی، عاطفی و مالی ممکن است طاقت فرسا باشد. به همین دلیل از بنیانی این است که از خود نگهداری کرده و پشتیبانی تک حاجت خود را بدست آورید.هنگامی که شما مشغول براورده کردن خواسته های روزمره نوه ها هستید، از خویشتن و سلامت خود غافل می شوید که نباید بوسیله هیچ اسکناس این اتفاق رخ دهد.بوسیله یاد داشته باشید که اگر مراقب سلامتی خود نباشید، نمی توانید از نوه های خویشتن مراقبت کنید. خوردن کود های غذایی مغذی، بازی منظم و خواب کافی را در اولویت قرار دهید.

از نوه ها معاون بگیرید

خوب است که بوسیله نوه های خویشتن تکیه کنید و از آنها معاون بگیرید. بچه ها باهوش تر و تواناتر از آن چیزی هستند که ما خاطر میکنیم. حتی کودکان خردسال نیز می توانند به دنبال خودشان بروند و داخل بناء دستیار کنند.

فراهم کردن شرایط برای نوه ها در منزل

نوه های شما ممکن است از جدا شدن از والدینشان ابراز خوف کرده و مایل به بازگشت به بناء خودشان باشند، حتی اگر صغیر ها بوسیله اندازه کافی بزرگ شده باشند و حس کنند که تو پهلو شما بهتر هستند، باز بی آرامی نژند بابا و مام خود می شوند و با احساس ول شدن دست و چنگ بطی ء می کنند.آنها امکان پذیر است با اقدام پرخاشگرانه یا نامناسب نفوذ کردن مدال دهند و از شما استنکاف کنند اما این رفتار نباید شما را دلسرد کند چرا که آنها بوسیله زودی به عمر با شما وابسته می شوند و احساس نزدیکی با شما پیدا می کنند.