نگاهی به طراحی جالب و خلاقانه یک پلکان مارپیچ

مقاله ی مرتبط:طراحی داخلی آپارتمان؛ ایده ای مینمالیستی و آرامش بخش

طراح فرانسوی، «ایتو مورابیتو» (Ito Morabito) که عرشه برند خود موسوم به «اُرا ایتو» (Ora Ito) فعالیت می کند، ساختمان اداری جدیدی بوسیله توصیه جزء رسانه «LVMH» مدل سازی کرده است. این ساختمان که در ده پاریس واقع شده، چهار مرتبه دارد و درون نقشه کشی فضای داخلی آن از سبک مینمالیسم وحی محزون شده است.

یکی از ویژگی های جالب توجه این بنا، پلکانی چوبی، بزرگ و مارپیچی است که چهار طبقه ی این ساختمان را بوسیله تزیین مرتبط کرده و در عین حال بسیار زیبا و شکیل است. 

نقشه کش خلاق و خوش فکر کردن ما درون مورد طرح خویشتن چنین می گوید:کمال مطلوب من از طراحی این نردبان تو مرکز توجه فراغت دادن آن بوسیله نشانی بخشی از فضای مرکزی بناء بود. شکل ظاهری آن حالتی موج دار در محیط ابداع کرده است که به مرحمت جای خود را داخل دل فضای میانی سازه ظاهر کرده و خودنمایی می یواش. از نظر غلام این نردبان که نیمی از مار و نیمی از وال وحی گرفته شده است، سرزده شما را داخل بر می گیرد و بی آنکه خویشتن بفهمید به طبقه ی درست راهنمایی می نرم. 

با این حساب باید رمز کنم این نردبان چوبی در واقع دارای ساختاری بیومورفیک است که همچون یک گردباد باشکوه، آگاهانه فضای داخلی این سازمان را تحت الشعاع خود قرار داده است.

ساخت این پلکان جالب توجه توسط دسته «KOZAC» رخ گرفته و بخاطر جلوه ی بیشتر، دون هر پله ی آن به لباس ناپدید نورپردازی شده است. از سوی دیگر همان متد که پیش تر اشاره کردیم، فضای داخلی این اداره به صورت مینیمال و ساده طراحی شده و از این نظر، این نردبان با توجه به رک ویژه خود، کنتراست و نفاق جالب توجهی به وجود آورده است.

تو واقع باید گفت به لطف این پلکان و نیز فضاسازی بخش پذیرش، مراجعه کنندگان از شمارش بصری شاهد صحنه ای جالب خواهند بود.

نظر شما درون مورد این پلکان پرموج چیست؟بیشتر بخوانید:شناساندن برندگان مشق عکاسی وجود وحش ۲۰۱۸ بریتانیاایده ای جالب برای بازتعریف فضاسازی اتاق خوابمعرفی برگزیدگان فتنه عکاسی با پهپاد 2017تماشا کنید: قدرت اختفا خارق العاده حیوانات در طبیعتچالشی سرگرم کننده: اژدها را مشهود کنید