هشدار پلیس فتا: پیش از تماس تصویری GPS تلفن همراه خود را غیرفعال کنید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ دوم علی محمد رجبی ضمن تاکید کنار اینکه حفظ کردن حریم خصوصی داخل رابطه تصویری ضروری است، اعتراف کرد: مهمترین اصل در دید و بازدهای مجازی نوروزی که فراغت است از شبکه های اجتماعی رخساره گیرد حفظ حریم مخصوص خود و سایرین بوده که از بزرگی بالایی برخوردار است و باید شهروندان قبل از تماسهای تصویری تنظیمات امنیت (Privacy) حریم مخصوص خود را کنترل کنند.

رئیس مرکز نمره و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا افزود: در بوسیله اشتراک گذاشتن فایل ها، کلیپ ها و عکس های خانوادگی نوروزی خود اندکی دوراندیش باشید؛ چرا که مجرمان سایبری بوسیله راحتی از این کلیپها و تصاویر می توانند سوءاستفاده کرده و شاید قربانی اینده شما و قوم تان باشید.

وی با رمز بوسیله پرونده های سوءاستفاده مجرمان سایبری از تصاویر و کلیپهای شهروندان و هتک حیثیت آنها تو سالهای گذشته، گفت: حفظ حریم مخصوص در فضای مجازی در گام نخست برعهده خود کاربران است که باید مانع دست درازی دیگران به حریم خصوصی خویشتن و خانواده گیرایی باشند.

این مقام انتظامی افزود: قطعاً دید و بازدید رمزی ما درون نوروز نقش مهمی درون کاهش ارجاع زنجیزه ویروس کرونا دارد اما باید این نظر و بازدیدهای مجازی حتماً با رعایت استانداردها و امنیت مجازی صورت گیرد تا مجرمان سایبری را که به عقب جمع آوری اطلاعات ما هستند، ناکام بگذارد.

رجبی دنباله انصاف: پیش از تماس تصویری، GPS تلفن همراه خود را غیرفعال کنید تا خلال اشتراک گذاری تصاویر، موضع مکانی شما نامعلوم بماند همچنین تصاویر و ویدئوهای خود را بخاطر افراد ناشناس ارسال نکنید.

رئیس مرکز نمره و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا یادآور شد: از آنجایی که مطالب، تصاویر و کلیپهای منتشرشده تو شبکه های مدنی بوسیله هیچگاه نحوی برازنده بازگشت نیستند، باید بپا باشید که چه جنس مطالب، تصاویر و کلیپهایی را برای تبریک نوروزی در شبکه های اجتماعی خود بارگذاری می کنید.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی اندکی و پیشگیری از ماجرا جرائم در فضای مجازی از اولویتهاای نماینده فتا است، به هموطنان وصیت کرد که در رخ مشاهده هرگونه تک مشکوک یا تهدید توسط مجرمان اینترنتی، موضوع را تو نخستین فرصت به پلیس اطلاع دهند و بوسیله رخساره مستمر بخاطر بررسی هشدارهای سایبری و سلامت از شگردهای مجرمانه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.