نحوه پاکدامن کردن مبل پارچه ای با مواد طبیعی درون مسکن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از انتخاب، چه بخواهید تلویزیون تماشا کنید و چه بخواهید قهوه بخورید، مبل جا خوبی برای استراحت کردن است. هرچقدر هم که مردم حواس جمعی باشید، باز هم ممکن است دسته گل به آب دهید و مبل را لک کنید! این لکه ها و گرد و خاک های جمع شده به خشکی امدن روی مبل به علاوه تغییر اثر جزیی و بو ممکن است برای هر مبلی پیش بیاید. بخاطر مبرا کردن مبل و لکه گیری نیازی به خرید مواد تمیزکننده گرانبها نرخ تراشیدن و شما می توانید با موادی که داخل خانه تان یافت می شود، مبل خود را مبرا کنید. تو این مطلب تعدادی از این مواد و نحوۀ استفاده از آن ها را باهم تجسس می کنیم.

نکته:قبل از استفاده از هر مادۀ تمیزکننده ای، برچسب متصل به مبل را بررسی کنید. هر پارچه ای متد خاصی بخاطر شستن دارد و داخل صورتی که با روش دیگری شسته شود، بوسیله بافت آن آسیب وارد می شود. نیست گرد و خاک و پاینده مانده غذا

اگر می خواهید به نعوظ اصولی مبل را تمیز کنید، بایستی در مقدمه همۀ قسمت های مبل را با دقت بررسی کنید و گرد و مقبره و باقیماندۀ طعام و سایر تکه آشغال هایی که ممکن است روی مبل دیده شود، از روی آن بزدایید. در این مرحله حواستان به همۀ سوراخ سنبه ها و شکاف بین بالشتک های مبل باشد. در صورت ضرورت بالشتک ها را از روی مبل بلند و کوچکتر آن ها را منزه کنید.

برای این جنین نیاز بوسیله یک پارچۀ پاکدامن و بی آب دارید. با استعمال از این پارچه تمامی قسمت های مبل را تمیز کنید. چنانچه قسمتی از مبل با پارچه به راحتی مبرا نمی شد، از فرچه کاربرد کنید.

اگر طعم جزیی مبل روبرو است، از پارچه های روشن کاربرد کنید تا مبل رنگ جزیی نگیرد. از بین بردن بوی لوس مبل

به طور طبیعی الیاف پارچه بوی چیزهای مختلف را بوسیله خود می گیرند. این عطر باعث می شود که فضا بناء ناخوشایند شود. شما می توانید از اسپری های ضدبو برای این محو این بوی ناخوشایند استفاده کنید، ولی این راه حل موقتی است و پس ازآن از مدتی دوباره با این بغرنج روبه رو خواهید شد.

در ادامه روشی را با مواد طبیعی بوسیله شما شناساندن می کنیم که با استفاده از آن بخاطر ابد از بوی ردی مبل استخلاص خواهید یافت.

بخاطر این فقره شما بوسیله جوش شیرین و تمیزکنندۀ خشک پاکت نیاز خواهید داشت. تمیزکننده اختیاری است و می توانید اصلاً از آن مصرف نکنید.

و اما رویه حکم:

ابتدا مبل را کاملاً مبرا و بدون از هرگونه خرده آشغال کنید.

سپس مقداری جوش شیرین روی سطح بپاشید و اجازه دهید بوسیله مدت بیست دقیقه روی مبل راحتی بگیرد.

با مصرف از سری فرچه قرین مبل را جارو کنید.

برای رهایی از شر لکه های سرسخت، جوش شیرین و تمیزکنندۀ فرش را با هم مخلوط کنید و رخصت دهید که بوسیله مدت بیست دقیقه روی مبل فراغت بگیرد.

اگر ادا این کارها بوی لوس را از بین نبرد، قضا و قدر استفاده از بخارشوی است. نحوۀ تمیز کردن مبل پارچه ای با مواد غریزی لکه گیری

هرکسی که مبل پارچه ای داشته باشد می داند که استوار است این دست مبل ها راحتند، ولی اگر لیوانی از دست شما چپه و مبل لک شود، از بین بردن لکه به مشقت خواهد وجود و تا اینکه از بین بردن لکه های سرسخت مستلزم استعمال از مواد شیمیایی است. مواد مورد نیاز:

نقد شو ظرفشویی

سرکۀ سفید

جوش شیرین

آب گرم

برای لکه گیری یک قاشق چای خوری مایع، سرکه، جوش شیرین و آب گرم را با هم مخلوط کنید تا کف بطی ء. این پیوستگی بوسیله این برهان رخساره می دهد که جوش شیرین و سرکه وارد تاثیر شیمیایی می شوند.

این ماده را روی لکه ها بمالید و اذن دهید تا ایالت دقیقه روی لکه سرمد بماند تا بی آب شود. بعد از این که خشک شد، با یک دستمال پاکدامن نگرش را پاک کنید.

ترکیب جوش شیرین و سرکه یکی از نیکوترین ترکیب ها برای از بین بردن لکه های سرسخت است؛ بجهت این دو با خیساندن شدن، بیدار واکنشی شیمیایی  می شوند که چربی ها و خطا ها را از بین می برد. این ترکیب در تمیز کردن پاکت نیز موثر است.