Avatar مجدد پرفروش ترین فیلم تاریخچه شد؛ شکست Avengers: Endgame

 همان طور که از چند روز قبل می شد ظن زد، فیلم «آواتار» ساخته جیمز کامرون، در جو فروش فیلم های دنیا، جای خویشتن را با Avengers: Endgame معاوضه کرد و یک مرحله دیگر به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شد.

این فیلم علمی-تخیلی محصول سال ۲۰۰۹، از روز جمعه دوباره تو سینماهای چین بوسیله نمایش گذاشته شده و طی دو روز اخیر حدود ۱۲٫۳ میلیون دلار فروش داشته است. با این حساب، بور ۷٫۸ میلیون دلاری بین دو فیلم مذکور جبران شده و حالا فیلم Avatar با مجموع فروش ۲٫۸۰۲ میلیارد دلار، والاتر از فیلم Avengers: Endgame ایستاد که ابتیاع کلی آن به ۲٫۷۹۷ میلیارد دلار می رسد.مقاله های مرتبط:سیگورنی ویور از امتحان ی کار عرشه آب داخل فیلم Avatar 2 می گویدتصویر بدیع فیلم Avatar 2 ژنرال آردمور را نشان می دهد

فیلم آواتار بدوی بار داخل اوایل سال ۲۰۱۰ درون چین نمایش داده شد و در آن زمان حدود ۲۰۳ میلیون دلار معامله داشت. با توجه بوسیله اینکه صنعتی سینمای چین در آن زمان به اندازه امروز بزرگ نبود و تالار های سینمای کمتری داخل این کشور حیات داشتند، این معامله در نوع خود بسیار چشمگیر محسوب می شد.

درون حال مهیا نمایش فیلم همچنان ادامه دارد و بوسیله نقل از زومجی،  احتمالا طی روز های آینده، معامله کلی آواتار بیشتر می شود. کنار بن آمار، بیشترین پیش بیع بلیط در سینماهای چین تا روز سه گانه شنبه متعلق به فیلم Avatar است.

سرویس چینی Maoyan که بوسیله فروش بلیط و نیز رتبه بندی فیلم ها از سوی کاربران می پردازد، امتیاز فیلم آواتار را ۹٫۲ اعلام کرده که در مقایسه با قبل قدری بهتر شده است (تا قبل از اکران مجدد، رتبه فیلم ۹٫۱ بود.) این سرویس پیش بینی کرده که تا پایان مدت اکران، معامله فیلم بوسیله ۵۸ میلیون دلار برسد. به نظر می رسد تا زمان اکران فیلم Godzilla Vs Kong تو تاریخ ۶ فروردین ۱۴۰۰ (۲۶ مارس)، همچنان فیلم آواتار واقعی ترین انتخاب سینماروهای چینی باشد.

امروز شریک شدن دیزنی به عنوان صاحب مجموعه Avatar این شناسایی را تأیید کرد. ناپسند تراشیدن یادآوری کنیم که پس از خریداری شرکت فاکس به مایه دیزنی، مجموعه Avengers نیز تحت مالکیت این شرکت درآمده است.

جان لندو، تهیه کننده فیلم آواتار، درباره اکران مجدد آن در سینماهای گره گفت: «ما افتخار می کنیم که به چنین مرحله مهمی رسیده ایم. اما غلام و جیم (جیمز کامرون) بسیار هیجان زده هستیم که در چنین دوران بی سابقه ای، این فیلم مکرر بوسیله سینماها بازگشته است. ما می خواهیم از طرفداران چینی خود شکر کنیم. ما داخل حال حاضر به محنت مشغول فرمان روی فیلم های آینده آواتار هستیم و منتظریم که دنباله این داستان حماسی را خلال سال های آینده با شما به اشتراک بگذاریم.»

از مدت ها پیش گفته می شد فیلم Avatar دوباره در چین اکران خواهد شد؛ اما این اتفاق بوسیله تری رخ رحم و باعث شد که این فیلم به مقدماتی عنوان غیر چینی تو سال سیال تبدیل شود که رتبه مبدا باکس آفیس در این کشور را تصاحب می درنگ. آواتار چیره شد فیلم مضحک Hi Mom را برای چسبیدگی به این جایگاه کنار بزند.

کامرون روز پنجشنبه گذشته، داخل مصاحبه با China.org گفت اگرچه بیشتر از یک دهه از زمان اکران فیلم می گذرد، اما آواتار همچنان تازگی خود را حفظ کردن کرده است. او توضیح رحم: «در حال مجهز ما تغییرات آب و هوایی و نیز نیستان زدایی را داریم و رابطه ما با طبیعت، متجاوز از هر زمان دیگری در معرض خطر قرار پژمرده است. آواتار تیمار درباره همین موضوعات است؛ ضمن اینکه این فیلم وابسته و محدود به زمان ازاله. این یک فیلم جهانی است که هر کسی در هر جایی می تواند آن را بفهمد و به لحاظ احساسی با آن ارتباط امین کند.»

فیلم Avatar از زمان اولین اکران تا به امروز، بارها اکران دوباره داشته؛ ولی فیلم Avengers: Endgame همگی فروشش را مدیون اکران در سال ۲۰۱۹ است. کامرون در حال حاضر روی امتداد های فیلم آواتار کار می کند. دیزنی اعلام کرده است که فیلم Avatar 2 درون تاریخ ۲۵ آذر ۱۴۰۱ (۱۶ دسامبر ۲۰۲۲) اکران می شود و سرنوشت های سوم تا پنجم برای سال های ۲۰۲۴، ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ دستور کار ریزی شده اند.بیشتر بخوانید:بهترین بازی های کامپیوتر که حتما باید تجربه کنیدبهترین فیلم های سهمگین 2021 که منتظرشان هستیمبهترین کارت های گرافیک گیمینگ 2021بهترین فیلم های اکشن 2020حقایق جالب سریال Vikings؛ از نبردهای واقعی تا مجروح شدن بازیگران