توئیتر شمار منتشرکنندگان مفروضات غلط درباره کرونا را تعلیق می کند

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از بیزنس اینسایدر نوشت: رسانه اجتماعی توییتر برنامه ای را برای مطلع کردن بهتر کاربران درباره ادعاهای نادرست درخصوص واکسن های کووید-۱۹ اعلام کرد که شامل برچسب زنی توییت های حاوی معلومات نادرست است.

توییتر برای شناسایی و برچسب زدن پست های گمراه کننده درباره واکسن های کووید-۱۹ از جهیز اتوماتیک و ناظران انسانی کاربرد خواهد کرد. کاربرانی که بوسیله دفعات داده ها گمراه کننده منتشر کنند، تا چند روز قادر به دسترسی به حسابشان نخواهند بود و اگر درباره پست های گمراه کننده ۵ جنین یا بیشتر هشدار بگیرند، حسابشان به نعوظ دائمی مسدود خواهد شد.

شرکت توییتر داخل بیانیه ای اطلاع دادن کرد با ژرف شدن شناخت مقامات سلامت از کووید-۱۹ و برنامه های واکسیناسیون درون سراسر جهان، ما بوسیله تقویت مفروضات بوسیله روز و عفیف ادامه می دهیم.

توییتر تو دسامبر اعلام کرده بود مفروضات غلط درباره واکسن های کووید-۱۹ را حذف خواهد کرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا واکسن ساخت شرکت جانسون اند جانسون را که یک شات تکی است  روز شنبه اجابت کرد و به این تزیین اکنون ۳ واکسن برای شهروندان آمریکایی موجود است. آمریکا تا اول مارس حدود ۷۷ میلیون دوز واکسن شرکت های مُدرنا و فایزر را توزیع کرده است.

موافق مطالعه اخیر بنیاد قوم کیزر، اگرچه تعداد شهروندانی که می گویند غبطه دارند واکسینه شوند، رو بوسیله رشد است،  ۱۵ درصد آدم آمریکا اطلاع دادن کرده اند حاضر به واکسن کوفتن نیستند. آنتونی فاوچی اعلام کرده حداکثر ۹۰ درصد جمعیت آمریکا باید واکسینه شوند که به امنیت جمعی دست معلوم کنیم.

تردیدها نسبت بوسیله واکسن مقدور است ناشی از اطلاعات گمراه کننده ای باشد که داخل اینترنت منتشر می شود. پزشکان آمریکایی می گویند کسانی که انسان را به واکسن نزدن تشویق می کنند، از فیس بوک و توییتر برای پراکندن ادعاهایشان استفاده می کنند.

توییتر حذف مفروضات سهو درباره کووید-۱۹ را تکثیر داده و  التماس از کاربران برای حذف توییت هایی را که معصیت دستورالعمل های کارشناسان درباره کووید-۱۹ هستند، آغاز کرد.

ولی توییتر موفق به جلوگیری از اشاعه اطلاعات سهو درباره کووید-۱۹ نشده است. طبق گزارش منتشر نشده وزارت خارجه آمریکا، پس از شناسایی موارد ابتلا بوسیله کووید-۱۹ در خارج از چین در بهار سال ۲۰۲۰، دو میلیون توییت به انتشار نظریه های توطئه پرداختند. جک دورسی مدیرعامل توییتر در سال ۲۰۱۹ در پادکست یک شخصیت فیتنس مهمان شد که در آن داده ها نادرستی درباره واکسن مطرح شد.