دسترسی به اپلیکیشن های پرداختی از خارج سرزمین با دستور پلیس فتا غیر ممکن شد

ابتدای بهمن ماه، دادگستری طاس استان تهران نامه ای بوسیله پلیس فتا فرستاد و درخواست کرد عقد شدن دسترسی به بانک ها، شرکت های نمایش دهنده خدمات صیقلی و اپلیکیشن های پرداختی از خارج کشور را ابلاغ درنگ. تو همین زمینه، روز گذشته دیجی پی، آپ و ۷۲۴ پیغام غیرفعال کردن VPN برای مصرف از درخت سرو پرداختی خود را برای کاربرانش ارسال کردند. کنار این اساس، استفاده از اپلیکیشن های بانکی با IP خارجی جاهل ممکن شد.

به گزارش زومیت، دستور انعقاد دسترسی از خارج ملک بوسیله اپلیکیشن های پرداختی روز گذشته به همدستی های ارائه دهنده ارسال شد. در نامه ی ارسال شده به نماینده فتا، می خوانیم درون رخساره ادا نکردن این قانون توسط مشارکت ها، بانک ها و اپلیکیشن ها، برخورد قانونی با آن ها به عمل خواهد آمد.

براساس این نامه، شبکه بانکی بی قراری باید درون ابتیاع شارژ ازطریق کارت بانکی محدودیت اعمال کند؛ به علاوه تمام بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری و حتی انبازی های صیقل ملزم شده اند که از ابتدا بهمن ماه عزب کسانی مجاز بوسیله واگذاری وجه ازطریق اپلیکیشن های بانکی باشند که نام دارنده کارت و نام صاحب سیم کارت آن ها یکی باشد.

از دیگر نکات مهم روزنامه باید به موارد زیر رمز کرد:تسویه حساب ساتنا و پایا باید هر ۲۴ ساعتتأخیر ۲۴ ساعته تو نابرابر و کسر بازپسین مبالغ حاصل از حواله های اینترنتی (جاویدان و ساتنا) از بستر اینترنت بانک و همراه بانک؛ مگر اینکه خریدار بانک دارای توکن ابدار افزاری باشد و برای حواله اینترنتی از OTP یا اشاره یک مرحله کاربرد استفاده کندالزام استفاده از اشاره یک بار مصرف برای ادخال به سامانه های بانک داری اینترنتی و همراه بانکالزام استفاده از اشاره یک کود استعمال برای صدور هرگونه حواله ی برداشت پایا، ساتنا با استفاده از خدمات جاهل حضوری نظیر اینترنت بانک و همراه بانک

داخل همین راستا، مدیر پرفورمنس مارکتینگ دیجی معلول می گوید قطعا این قانون جدید عملیات های مالی غیرقانونی را که با وی پی ان و عوض کردن آی جای پا انجام می شدند، بسیار محدود می نرم اما نمی توان گفت که برای آن ها دشوار ابداع نمی کند.

امیر نوریان به زومیت می گوید: «ماجرا این است که متاسفانه سرو های زیادی در ایران فیلتر هستند و کاربران اینترنت ایران مجبور به استعمال از وی پی ان هستند تا بوسیله چندین اپلیکیشن کاربردی مانند ویز و تلگرام و … خدمات متنوع دیگر دسترسی داشته باشند. پس این افراد به تعاقب یک سری VPNهای On-demand می روند که موکد نداشته باشند و عزب خویشتن بتوانند آن را پیمانه و وصل کنند. درنتیجه، روی وسیله این کاربران که عده ی زیادی را شامل می شوند، ابد وی پی ان متصل است و قانون جدید، محدودیت برای دسترسی آن ها خلق کردن می کند.»

نوریان می گوید درنتیجه ی این موضوع، ناخوداگاه تعداد کاربر فعال اپلیکیشن ّای پرداختی کاهش می یابد. چرا که آن ها تمایل ندارند یک بار برای ورود بوسیله برنامه، VPN خود را ساکت و پس از ایفا عملیات خود، آن را وصل کنند تا به اپلیکیشن های خود دسترسی برملا کنند. نوریان تاکید می کند: «ما مباحث ایمنی شبکه ی کشور را ما حساسیت می کنیم و ضد این قانون هم نیستیم اما به هر حال منفعل از آن می شویم.»

البته این موضوع عزب بخاطر کاربران تو ایران بغرنج بوسیله وجود نمی آورد، بلکه افراد خارج از قلمرو یا مسافران خارجی را هم با دشوار مواجه می کند. مدیر مارکتینگ دیجی جای پا در این ارتباط توضیح می دهد:شاید فردی در بیرون کشور نیت داشته باشد به دلیلی از خدمات پرداخت ناحیه استعمال کند؛ مثلا بخاطر بابا و مادر خود بسته اینترنت خواه شارژ بخرد اما حالا این امکان از بین می جوی. به علاوه مسافران تو بیرون کشور بی قراری با مشکل مواجه می شوند و به این سادگی، دسترسی به VPN ایران ندارند.بیشتر بخوانید:همگی گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۲۹ بهمن ۹۹]جف بزوس دوباره به ثروتمندترین فرد جهان تغییر شدمخابرات: نوبت پهنای باند را آزاد یواش تا عقب محنت اینترنت مدلل جبران شودکارت گرافیک RTX 3060 نیامده گران شدمهدی امیری مدیرعامل کافه بازار می شود