چگونه از بطری پلاستیکی گلدان بسازیم؟

به گزارش همشهری آنلاین، هنر استفاده مکرر از اشیاء علاوه کنار این که به وسایل باستانی و دورانداختنی جان مکرر می بخشد، صرفه جویی در هزینه را به همراه دارد؛ پالت های چوبی به صندوق های کاشت گل و گیاه، بلور های مربا بوسیله لوسترهای خیره کننده و کمدهای باستانی اضطراب انگیز بوسیله بوفه های لطیف و شیک تحول می شوند.

با بود تلاش ما برای سبز کردن مسکن هایمان، استفاده نکردن از بطری های پلاستیکی یک بارمصرف به خصوص در مورد محصولات بهداشتی و شوینده ها کارگر بغرنج و اجتناب ناپذیر است و هیچگاه چیزی لذت بخش نمدار از تبدیل زباله های خانگی به یک مایه کار کننده نیست. در این مطلب بوسیله نقل از وب سایت the spruce تصمیم گرفتیم یک بطری پلاستیکی صابون را به یک گلدان دگرگونی کنیم و گیاه خود را تو آن بکاریم.

شکل و وزن بطری که برای این فرمان برگزینی کرده اید بی اندازه بنیادی نیست. این گلدان می تواند از قوطی لوسیون خالی، شامپوی بدن یا بطری نوشابه درست شود و به محلی زیبا برای گیاهان شما تبدیل شود.

۱-    مواد و ابزار تک نیاز خود را تدارک کنید

► برای قائم کردن این گلدان به وسایل ذیل احتیاج دارید:

بطری پلاستیکی استفاده شده، شسته و خشک شده
روزنامه یا کاغذ کرافت
طعم جزیی آکریلیک
نوارچسب پلاستیکی یا کاغذی
قبر
گیاه
ریسمان
سنگریزه (اختیاری)
قیچی
قلم مو برای رنگ آمیزی
سوراخ کن – پانچ
قاشق یا بیلچه
کاغذ سنباده (اختیاری)

روی میز یا سطحی که می خواهید گلدان را بسازید، روزنامه یا کاغذ کرافت بگذارید تا سطوح شما رنگی نشود.

۲ – بطری را شقه کنید

با قیچی بطری خود را نصف کنید. اگر لبه های آن ناهموارند یا برندگی دارند می توانید از کاغذ سنباده استفاده کنید و آن را صاف و یکدست کنید.

۳- بطری را ته رنگ کنید و بگذارید خشک شود

اثر جزیی سلیقه خویشتن را بردارید و بطری خود را به هر روشی که یار دارید تزئین و فام کنید.

ما طرح های سهل را اولویت می دهیم، ولی این کار کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. اگر از نوارچسب استعمال کنید کارتان تمیزتر از آب درخواهد آمد و می نبوغ طرح های مختلفی با آن ساخت. نقشه کشی شما مهم نیست، این مهم است که اذن دهید گلدان رنگ جزیی شده شما حداقل بخاطر دو زمانه بماند و خشک شود.

۴- افزودن کردن ریسمان بخاطر آویزان کردن گلدان

با مصرف دستگاه پانچ سوراخ هایی تو هر طرف گلدان ایجاد کنید. سپس ریسمان را بردارید و از سوراخ ها رگه کنید تا یک گلدان آویز درست شود. انتهای آن را دو (خواه سه) گره بزنید.

۵- شوک خویشتن را بکارید

با قیچی برای زهکشی سوراخ هایی ذیل گلدان ایجاد کنید یا چنانچه ترجیح می دهید سنگریزه بوسیله آن افزایش کنید. کمی گور گلدان اضافه کنید و گیاه خود را درون آن قرار دهید.

۶- گلدان را آویزان کنید و لذت ببرید

مکانی را برای گلدان جدید خود ظاهر کنید، آن را آویزان کنید و کیف ببرید.