سرو SmartThings Find سامسونگ بخاطر جا یابی وسیله های گم شده معرفی شد

سامسونگ اخیرا سرویس جدیدی با عنوان SmartThings Find معرفی کرده است که از فناوری زبر پهن باند (UWB) و بلوتوث اندک مصرف (BLE) استفاده می کند تا بتواند بوسیله سرعت گوشی های هوشمند، ساعت های هوشمند، هدفون ها  تبلت های قوم ی گلکسی را مکان یابی کند.

تا روز گذشته، توان SmartThings Find در وهله ی بتا راحتی داشت و اکنون پس از رفع مشکلات، به مرحله ی بهره برداری بازپسین فصیح است. سامسونگ می گوید درحدود ۶ میلیون نفر درون ایالات متحده و بریتانیا و عنف جنوبی قابلیت SmartThings Find را تجربه کرده اند و SmartThings Find هم حالا آماده ی انتشار در سطح جهان است.

از روز گذشته، فرایند پاشیدن بوسیله روزرسانی جدید برای اپلیکیشن SmartThings آغاز شده است. این بوسیله روزرسانی اپلیکیشن را به سرویس SmartThings Find مجهز می کند. پس از شهود قابلیت، می توانید با ضربه زدن روی بنر واقع داخل پایین صفحه ی اصلی اپلیکیشن SmartThings به آن دسترسی پیدا کنید. کاربران برای مصرف از SmartThings Find باید مرحله ی ثبت شهرت کوتاهی را بگذرانند و پس ازآن، دستگاه های گم شده ی برند گلکسی را مکان یابی کنند. 

سامسونگ می گوید: فرقی ندارد که گلکسی نوت ۲۰ اولترای خود را تو پشت کاناپه انداخته باشید یا نتوانید به فکر کردن بیاورید که گلکسی بادز لایو خویشتن را کجا گذاشته اید یا گلکسی واچ ۳خود را در مکانی نامعلوم قرار داده باشید؛ SmartThings Find با کاربرد از نقشه شما را بوسیله سمت وسیله گم شدهتان هدایت خواهد کرد.

سرویس جدید سامسونگ قابلیتی با عنوان Search Nearby دارد که از فناوری واقعیت افزوده استفاده می کند. Search Nearby طرح های گرافیکی رنگی را بوسیله هنگام نزدیک ترشدن شما بوسیله وسیله گم شده روی ورق ظاهر می بطی ء. درواقع، هرچه به دستگاه نزدیک تر شوید، طرح گرافیکی پررنگ تر می شود.

سرویس جدید سامسونگ می تواند دستگاه های را آفلاین هم مکان یابی کند. اگر مایه گ ۳۰ دقیقه آفلاین باشد، سیگنال بلوتوث BLE را ارائه می دهد که دیگر گوشی های سری گلکسی می توانند آن را دریافت کنند. اگر ازطریق SmartThings Find دستگاه خود را «گم شده» تعریف کنید، هر گوشی یا تبلت گلکسی که داخل نزدیکی وسیله گم شده باشد، سرور سامسونگ را از مکان دستگاه گم شده مطلع می سازد.

داخل ویدئو زیر می توانید ببینید قابلیت SmartThings Find چگونه کار می بطی ء:

سرویس SmartThings Find روی گوشی ها و تبلت های سری گلکسی دردسترس فراغت می گیرد که متکی پهلو اندروید ۸ یا نسخه های جدیدتر باشند و گلکسی واچ هایی مجهز بوسیله جهیز عامل تایزن ۵٫۵ و نسخه های جدیدتر. این سرویس با هدفون هایگلکسی بادز پلاس و گلکسی بادز لایو فقره می کند و متأسفانه از مدل اولیه ی گلکسی بادز پشتیبانی نمی یواش. قابلیت پایش دستگاه ازطریق فناوری فوق پهن باند صرفا برای گوشی های گلکسی نوت ۲۰ اولترا و گلکسی زد فولد ۲ارائه می شود. دیگر دستگاه های سامسونگ فناوری زبر پهن باند ندارند و برای جا یابی بوسیله BLE متکی می شوند.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی سرویس SmartThings Find چیست؟بیشتر بخوانید:بررسی گلکسی A31 سامسونگتراشه A14 اپل پایین تر میکروسکوپ؛ با اولیه تراش پنج نانومتری دنیا بیشتر آشنا شویدضرردهی واحد موبایل ال جی در انفصال سومین ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرده استبا ایکس باکس گیم بار ویندوز ۱۰، استاندارد استفاده از رم، CPU و GPU را ببینیدظرفیت چت گروهی مایکروسافت تیمز به ۱۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد