۵ استعمال جالب مواد سفیدکننده که خوب است بدانید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ریدرز دایجست، برای حذف لکه ها، ضدعفونی کردن و سفیدکنندگی ظروف از وایتکس یا مواد سفیدکننده استفاده می کنیم؛ اما کاربرد های دیگری بی آرامی از مواد سفیدکننده می استعداد کرد که در امتداد با آنها آشنا می شوید.

۱. باعث شکوفایی بذرها می شود

اگر می خواهید بذرهای جدید جوانه بزنند و ثمر بدهند، قبل از اینکه در گلدان آنها را بکارید، گلدان را با شقه استکان سفیدکننده درون مدت ۵ دقیقه، ضدعفونی کنید تا باکتری ها و بیماری های گیاهان قدیمی گلدان بوسیله آنها منتقل نشوند.

۲. پاکسازی سطل زباله

تنها سفیدکننده مواد مناسبی برای ضدعفونی کردن و استریل کردن سطل های زباله هستند. در مدت بزه ها، کثیفی ها و هم عوامل بیماری زا را از بین می سرما. مقدمه با پول شدنی صابونی سطل را بشویید و سپس نیم استکان سفیدکننده را در یک گالن آب حل کرده سطل را شست وشو دهید.

۳. گل ها را ابتکاری نگه دارید

بخاطر بیشتر زنده نگه داشتن گل ها می توانید از سفیدکننده استفاده کنید. ساقه  گل ها را در آب سرد بگذارید و یک چهارم چای خوری سفیدکننده در آن بریزید. داخل این عارض تراب ها بخاطر مدت زمان طولانی لطافت تازه می مانند.

۴. از بین بازی کردن قارچ

گاهی اوقات بوسیله علت وجود رطوبت امکان پذیر است روی رخت خواب ها و دیوارها، لکه های سیاهی به نام کپک به حیات آید. کپک ها از قارچ ها بوسیله حیات می آیند و بوسیله فراغت با سفیدکننده ها از بین می روند. عزب کافی است نسبت مستوی از آب و وایتکس را مخلوط کرده و بر روی خرابه یا پارچه اسپری کنید پس ازآن بشویید.

۵. ضدعفونی کردن اسباب بازی ها

لگوها و دیگر اسباب ورزش بچه ها باید منزه و عاری از هر گونه میکروب، باکتری خواه قارچ ها باشد؛ مربوط به کودکان این قطعات را در دهان خود می کنند. از یک قاشق غذاخوری داخل یک و نصف لیتر آب حل کنید. پس ازآن روی وسایل بازی جامد و سزاوار سرزنش شست وشوی کودکان اسپری کنید و اجازه دهید بی آب شود. پس ازآن با آب گرم بشویید و خشک کنید.

برگردان از ایرنا