چین چگونه در ۶ روز بخاطر مقابله با ویروس کرونا بیمارستان می سازد؟

ویروس کرونا که به دلیل خاستگاهش با نام ویروس ووهان نیز شناخته می شود، اولین بار ۱۲ دسامبر گذشته در چروک مشاهده شد. از آن زمان طبق اعلام رسمی، زیاد از ۱۰ هزار نفر در چین به این بلای ناگهانی مشغول شده و بیش از ۳۰۰ نفر جان باخته اند.

ووهان مرکز شیوع این مصیبت بیش از ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد و درمانگاه ها مملو از بیماران هستند و دارو در داروخانه ها درون حال اتمام است؛ به همین دلیل، دولت گره ساخت بیمارستان هزار تخت خوابی جدیدی را آغاز کرده و اطمینان داده است در ۶ روز ساخت آن را کامل می بطی ء.

دولت چین فیلم هایی دراختیار رسانه ها قرار داده که نشان دهنده ی محل ساخت این بیمارستان در محلی با وسعت ۲۵ هزار مترمربع است. این بیمارستان براساس بیمارستان مشابهی بنا می شود که تو سال ۲۰۰۳ تو پکن، بخاطر مقابله با بیماری سارس باریک شده حیات. بالغ کافمن، مدرس رشته ی بهداشت جهانی و طب مدنی از دانشگاه پزشکی هاروارد می گوید:این بیمارستان اساسا منطقه ای قرنطینه شده است که بخاطر درمان افراد مشغول به مصیبت های عفونی مصرف می شود؛ ازاین رو، برگ محافظتی و ایمنی خواهد داشت.چگونه چین این بیمارستان را در ۶ روز می سازد؟

یان ژونگ هوانگ، عضو ارشد شورای روابط بین الملل داخل راه اندازی بهداشت جهانی می گوید:گره پیش از این نیز سابقه ی ساخت سریع بناهای به یاد ماندنی شبیه این [درمانگاه] را دارد.

او خاطرنشان می کند تو سال ۲۰۰۳، چروک بیمارستان پکن را در هفت روز مصنوع است و در حال حاضر، تیم تاسیس درمانگاه جدید شهر ووهان تلاش می یواش این رکورد را بشکند. همانند بیمارستان پکن، داخل ساخت این بیمارستان نیز از مصالح پیش مصنوع استفاده خواهد شد.

هوانگ اضافه کرد:مهندسان را از سراسر چروک برای تکمیل سریع این کار فراخوانده ایم. چینی ها استاد کارهای مهندسی هستند و قبل از این هم سابقه ی ساخت گردون خراش هایی را در زمان کوتاه داشته ایم؛ کاری که تصور آن برای غربی ها سخت است.

این بیمارستان بوسیله دلیل قرارگرفتن در مرکز ووهان می تواند به آسانی با دیگر درمانگاه ها وفاق برقرار یواش و درصورت لزوم، داروهای مورد نیاز را مستقیما از کارخانه توصیه دهد. ارگان ی گلوبال تایمز تأیید کرده است ۱۵۰ طبیب جثه گند چین به محل گویا اند؛ اما از این موضوع اطلاعی داخل دست نیست که پس از اتمام بیمارستان در آن مشغول به امر خواهند شد یا نه.در دوران شیوع سارس چه گذشت؟

در سال ۲۰۰۳، به قصد پوشش بیماران مبتلا به بیماری سارس، بیمارستان Xiaotangshan در پکن ساخته شد. گفته می شود زمان پیدایش این بیمارستان که هفت روز کشش کشید، رکورد سرعت پیدایش بیمارستان در گیتی را شکسته است. برای تکمیل این بیمارستان درون زمان مقرر، بیش از چهارهزار مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش شب هنگام روز مشغول فرمان بودند. این بیمارستان از بخش های سی تی اسکن، اشعه ی ایکس، حراست های ویژه و آزمایشگاه بهره می برد و هر بخش سرو بهداشتی خصوصی بوسیله خویشتن را داشت.مقاله های مرتبط:ویروس کرونا متاخر مسبوق ایران خواهد شدشبیه سازی دانشمندان از مسری ویروس کرونا؛ مرگ ۶۵ میلیون نفر در ۱۸ ماه

بیمارستان یادشده درون دو ماه پذیرای یک هفتمین بی مو بیماران مبتلا بوسیله سارس بود؛ کاری که طالع چین به خاطر آن به خود افتخار می درنگ. کافمن درباره ی آن دروه چنین می گوید: طولانی بیمارستان ها دستورالعمل مشخصی داشتند که وزارت بهداشت دراختیار آن ها قرار داده بود. دستورالعمل شامل چگونگی تحقیق بوسیله بیماری های عفونی و طرز حل تشخیص و تداوی آن ها و سیستم ایزولاسیون مختص سارس را محتوی می شد.

به گفته ی او، سازمانی های محلی منابع مالی زیادی را تأمین می کردند؛ اما دولت مرکزی جزء اعظم هزینه های مربوط به ساخت و ساز و حقوق کارمندان را می پرداخت. کبیر کافمن می گوید:نمی توانم جنین سنگین مسئولیت بر گرمابه حاکمان ووهان را تصور کنم.

داخل سرانجام ٰیان ژونگ هوانگ به این نکته اشاره می درنگ که این درمانگاه پس از کنترل بیماری و پایان اپیدمی تعطیل خواهد شد.بیشتر بخوانید:دانشمندان برای مقدماتی وعده در دمای حجره به تاثیر ابررسانایی دست یافتندوزارت بهداشت: ۲۰ میلیون ایرانی با بیماری بن ای، تو خطر اکید ابتلا به کرونا قرار دارندپزشک بوک؛ نمایش کننده خدمات تمامیت اینترنتی داخل حوزه سلامتدولت انگلستان تصمیم دارد از ابتیاع آرم به انویدیا جلوگیری کنددلیل دلبستگی به رمان های جنایت پا بر جا چیست