این ۱۰ عادت مخرب در ساختمانی داری به شما آسیب می زند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از brightside‏‏، تو مطلب زیر ۱۰ غلط ساختمان داری را که امکان دارد بوسیله مصونیت فرد و خانه آسیب های جدی مخبر کند آورده می شود. این موارد عبارتند از:

۱- استفاده از جاروی سنتی

استعمال از جاروهای دستی همچنان سریع ترین راه نظیف کردن خانه محسوب می شود، اما بوسیله اعتقاد کارشناسان این روش حتی یک دهم از جرم های موجود پیاده شدن زمین چه فرش و چه پارکت را هم نمی تواند بزداید و علاوه پیاده شدن آن ضمن ایجاد گردوغبار بسیاری از بزه ها را هم به درون سطوح فرو می برد. از این رو پیشنهاد می شود استفاده از جاروی دستی و سنتی را فراموش و بوسیله طور کامل به جاروهای برقی تکیه کنید.

۲- استفاده از کوهمیز گوشت پلاستیکی

این ذهنیت تو میان مردم رایج است که تخته گوشت پلاستیکی تمیزتر از تخته چوبی است، اما این یک ذهنیت غلط است؛ گرچه نمی توان این عین را که فضای داخل تخته می تواند محلی بخاطر زیست باکتری ها باشد خطا شد، ولی داخل حقیقت حال چوب محیطی ویرانگر بخاطر باکتری ها نیز به شمار می رود.

تو مقابل، قطعات پلاستیکی تا زمانی که دچار خراش نشوند هوا های امنی محسوب می شوند، اما به هر حال این مواد صنعتی بستر بیش مرحمت برای نمو باکتری ها هستند و حتی با ضدعفونی کردن غصه پاکسازی تمام آنها امکان پذیر نیست.

۳- شستن تخته گوشت با منی ظرفشویی

پول شدنی ظرفشویی استعداد بالایی در ازاله مواد غذایی جاویدان باقی مانده کنار سطوح از عموم تخته گوشت دارد، ولی همچنان ذرات مواد غذایی که با چشم غیرمسلح شایان دید نیستند در شکاف ها و تراش های ایجادشده پیاده شدن سطح این لوح ها مکنون می مانند.

بنابراین کمی از مایع شست وشو هم جذب این مواد می شود و در استفاده های بعدی به مواد غذایی ای که روی این تخته ها قرار می گیرند انتقال می یابد پس بهتر است که چوب گوشت را با محلول «هیدروژن پراکسید» ضدعفونی کنید.

۴- ریختن ابدی مانده قهوه و آب ماکارونی و برنج در فاضلاب

همه معمولاً بقایای قهوه را بوسیله مجرای فاضلاب سینک می ریزند، حال آنکه این امر به دلیل غلظت قهوه منجر به چسبیدن دیگر مواد چربی به آن و مسدود شدن راه فاضلاب می شود.

این مساله تو مورد آبی که ماکارونی خواه برنج داخل آن جوشانده می شود هم صدق می کند؛ آب لزج برجامانده از جوشاندن برنج و ماکارونی به سرعت به دیواره های داخلی لوله های فاضلاب می چسبد و از آنجا که به محنت زدوده می شود، گمان انسداد لوله ها را افزایش می دهد.

۵- با قاعده کردن سریر خواب بوسیله محض بیدار شدن

محل خواب معمولاً حاوی غبار خاصی از موجوداتی میکروسکوپی است که از سلول های اسایش غشا تغذیه می کنند. این موجودات درون محیط گرم و مرطوب نمو و رشد پیدا می کنند.

وقتی فوراً سپس از مخبر شدن دست به کار مرتب کردن نگرش رویا مان می شویم در واقع محیط ایده آلی برای رشد این موجودات مهیا می کنیم و این می تواند باعث نفوذ کردن های آلرژیک خطرناکی برای افراد شود؛ از جمله این واکنش ها می توان بوسیله آسم، حساسیت های بینی و التهاب لوزه اشاره کرد، از این رو بهتر است ملحفه تخت خواب تا مدتی سپس از بیدار شدن با قاعده نشود.

۶- بر سرقت کردن پرده ها

کسانی که ساختمان هایشان رو بوسیله آفتاب است باید بوسیله زمانِ کشیدن پرده ها برای مصرف از نور خور بسیار اهمیت دهند. چنانچه می خواهید اسباب و کفپوش آپارتمان تان به مدت تمام زیبا بماند، باید در ساعاتی که محیط بوسیله بالاترین منصب گرما می رسد از پهلو زدن پرده ها اجتناب کنید زیرا درون آن زماناشعه ماورای بنفش به ابزار و اثاثه و بوسیله ویژه پارکت ها آسیب می رساند و باعث تغییر اثر جزیی آنها می شود.

۷- گذاشتن حوله در حمام

آویزان کردن حوله تو در دوش آن را به بستری برای تکثیر قارچ و باکتری تغییر می کند، بنابراین ضروری است که هر ۲ روز حوله شسته و معاوضه شود تا به غشا آسیبی نرساند. حوله ها پس ازآن از هر استفاده باید به دهش خشک شوند.

۸- گذاشتن برس تمیزکننده کابینه درون محل آن به محض تکمیل فقره

اگر بعد از کاربرد از برس تمیزکننده دستشویی آن را فوراً سر جایش برگردانید، میکروب های کابینه بوسیله محل حراست برس نقل مکان می شوند و در آنجا شروع بوسیله اضافه می کنند. برای جلوگیری از چنین اتفاقی بهتر است تا زمان خشک شدن جوهر های برس آن را تو نگرش دیگری راحتی دهید.

۹- پخش کردن تفاله چای در مستراح

ریختن بقایا و تفاله چای در کابینه ایده نواخت زدودن زیرا اگر بوسیله این کار ادامه دهید، رنگ عقل دستشویی تحول فاش می درنگ و برای پس دادن سفیدی اثر جزیی آن به شکنجه خواهید افتاد.

۱۰- ترویج مستقیم مواد تمیزکننده به سطوح

پاشیدن مواد تمیزکننده به سطح افزار منزل یا تیغ ها باعث می شود لایه رقیقی از این مواد روی آنها لباس گیرد. این مواد خود می توانند بنیان چسبیدن گردوغبار و کثیفی به این سطوح را فراهم کنند پس بهتر است برای منزه کردن سطوح مواد تمیزکننده را ابتدا روی یک قطعه پارچه یا سحاب بپاشید.

برگردان از اعتمادآنلاین