طرح های مفهومی جدید TCL؛ تصویرگر آینده گوشی های هوشمند

با نگاهی صادقانه، مقدماتی موج از دستگاه های تاشدنی ناامید کننده روبرو شدند؛ مشکلات فنی بسیاری داشتند و تو آزمایش ها، برضد ادعاهای سازندگانشان زودتر از موعد خراب می شدند. درحالی که شرکت های تولیدکننده ی رقیق افزار، هنوز درتلاش برای ساخت نمایشگرهای تاشدنی با کارکرد شایان قبولی هستند، TCL با نگاهی روبه جلو معیار های آزمایشی از گوشی های تاشدنی و رول شدنی را ارائه کرده است که آینده ی احتمالی گوشی های هوشمند را به تمثال می کشند.

تو دنیایی که مدل سازی گوشی های هوشمند بیشتر و بیشتر سزاوار سرزنش پیش بینی می شود، TCL درتلاش است تا فرم فاکتور دستگاه های روزانه ی ما را از ابتکاری بازطراحی کند. شرکت سابق الذکر به تازگی دو گوشی هوشمند مفهومی جدید را معرفی کرد که از نمایشگر خم شدنی برخوردار هستند؛ یکی از این محصولات سه نمایشگر دارد و دیگری دارای نمایشگری است که داخل جثه ی مایه رول می شود.

نمایشگرهای محصولات یادشده را بخش تولید نمایشگر TCL، یعنی TCL-CSOT مصنوع است. فناوری AMOLED خم شدنی، اکنون امکان می دهد تا تبلت ۱۰ اینچی، به دستگاهی با نمایشگر ۶٫۶۵ اینچی با نسبت تصویر ۲۰.۸:۹ و رزولوشن 3K تبدیل شود. همکاری چینی یادشده، دو جنس لولا پایین تر عناوین DragonHinge و ButterflyHinge را به نظم همچون گلکسی فولد سامسونگ بخاطر قسمت داخلی وسیله و همچون میت X هواوی برای خارج مایه ترقی داده است. چنین مواردی تو پهلو هم، فرم فاکتور سه بار تاشدنی را پدید آورده است که تو آن، یکی از نمایشگرها به بیرون پیچ می شود.

درواقع، TCL پیش تر داخل رویداد CES تبلت سه وعده تاشدنی سابق الذکر را عرضه داده بود، اما آن موقع چندان کاربردی به نظر نمی رسید. طرح مفهومی جدید حداقل صریح می شود، نمایشگر سه بار تاشدنی آن فقره می درنگ و سیستم عامل اندروید را اجرا می کند. بااین حال دستگاه متاخر TCL، هنوز یک وسیله بخاطر تایید مفهوم است، ولی توانایی فقره کردن را نیز دارد. برخلاف گلکسی فولد و هواوی میت X، طرح متاخر TCL به جای تبدیل گوشی هوشمند به گوشی فراخ تر، آن را به مبدل به یک تبلت می کند.

داخل حالت امانت کاربر می تواند کند افزار تقویم را اجرا کرده و برنامه ی روزانه را نگاه کند و درهمین حال، برای دید برنامه ی کل ماه گوشی را باز کرده و به تبلت تبدیل کند. حتی بازکردن عزب یکی از نمایشگرها، گزینه های جالبی را دردسترس کاربران قرار می دهد؛ این حالت، برای خواندن تاریخ الکترونیکی بسیار کم قیمت است و در آن، می توان از نمایشگر ثالث به نشانی پایه استعمال کرد.

با تمامی این ویژگی های خوب، ثمر سه بار شدنی TCL نشان قسط که تبدیل چنین ایده هایی به واقعیت، چندان هم آسان حلق. محصول جدید چینی ها، بوسیله لطف لولا های مبصر فلزی و سه باتری جداگانه که بخاطر تأمین انرژی تمامی نمایشگرها موارد کلیدی هستند، بوسیله عنوان یک گوشی بسیار سنگین است. باوجود اینکه در حالت تبلت، دستگاه زیاد نازک است، ولی هنگام بسته شدن نمایشگر، گوشی متجاوز مسطح می شود و درواقع این حس را القا می کند که سه گوشی هوشمند به حزن چسبیده اند. فرض اینکه بتوان گوشی تاشدنی TCL را نظیر یک گوشی عادی حمل کرد شاق است.

طرح مغهومی انعطاف پذیر دیگر، حتی جسورانه تر است؛ گوشی که به رخساره کشویی باز شده و بزرگ پر حرارت می شود و نمایشگر آن از داخل بدنه بوسیله بیرون می آید. با این ترفند، نمایشگر رول شدنی AMOLED مبصر تر شده و کمیت ی آن، از ۶٫۷۵ اینچ به ۷٫۸ اینچ تکثیر می یابد؛ ولی این امر، با مصرف از یک سواری و فشار دادن یک دکمه محقق می شود و درحال حاضر، امکان سپرده و بازکردن نمایشگر به صورت دستی حیات ندارد.

هنگامی که فرم فاکتور تغییر می یابد، رابط کاربری نیز با نمایشگر بزرگ سازگار می شود و فردی های دیگری همچون حالت Split Screen (شاخه نمایشگر به چندبخش برای اجرای بی آرامی زمان اپلیکیشن ها) و موارد مالتی تسکینگ را ارائه می دهد. به لطف فناوری متفاوت نمایشگر، آن گروه از چین وچروکی که داخل گوشی های تاشدنی حال حاضر حیات دارد، در محصول جدید TCL دیده نمی شود.

همان گونه که پیش برنده گفته شد، محصولات متاخر TCL درحال حاضر تنها طرح مفهومی هستند و بوسیله عنوان میوه واقعی تولید نشده اند. TCL هیچ اشاره ای بوسیله زمان عرضه ی این دو گوشی نکرده است و اصلا روبرو نیست که راهی میدان خواهند شد یا خیر.

قیمت به روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که بخاطر ابتیاع مفت و آگاهانه ی گوشی موبایل نیاز دارید را درون مقدر شدن محصولات زومیت بیابید. در این بخش، علاوه پهلو مشخصات متخصص باریک بین و پاسخ به سوالات شما، امکان مقایسه ی دو یا چند ثمر درکنار گالری تصاویر رسمی محصولات دردسترس شما خواهد بود.  شما می توانید برای اطلاع از آخرین  ارج گوشی سامسونگ،  گوشی شیائومی،  گوشی هواوی و  آیفون های اپل از مدخل محصولات زومیت استفاده کنید. مشاهده لیست قیمت گوشیبیشتر بخوانید:گرگ جازویاک کمک ارشد بازاریابی اپل شدپرفروش ترین گوشی های نصف ابتدا مهربانی ۱۳۹۹ در راسته ایرانطرح پیشنهادی هم گذاری اروپا: نمایش گوشی ها و لپ تاپ ها بدون اپلیکیشنِ ازپیش انتصاب شده«ترف» چگونه با سودا آیکون سفارشی iOS 14، در ۶ روز متجاوز از ۱۰۰ هزار دلار درآمد کسب کرد؟اپل از گیپ به اتهام خرید مجدد غیرقانونی ۱۰۰ هزار وسیله بازیافت پذیر شکایت کرد