این ۱۰ قاعده مخرب در خانه داری به شما آسیب می زند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از brightside‏‏، درون مطلب زیر ۱۰ اشتباه خانه داری را که امکان دارد به مصونیت بی همتا و بناء آسیب های قطعی وارد کند آورده می شود. این موارد عبارتند از:

۱- مصرف از جاروی سنتی

استفاده از جاروهای دستی همچنان سریع ترین راه تمیز کردن مسکن محسوب می شود، ولی به اعتقاد کارشناسان این نحو حتی یک دهم از معصیت های موجود پیاده شدن زمین چه فرش و چه پارکت را هم نمی تواند بزداید و علاوه بر آن ضمن ایجاد گردوغبار بسیاری از معصیت ها را غصه بوسیله داخل سطوح فرو می برد. از این رو پیشنهاد می شود استفاده از جاروی دستی و سنتی را فراموش و به طور تمام به جاروهای برقی تکیه کنید.

۲- استفاده از تخته گوشت پلاستیکی

این ذهنیت داخل میان مردم رایج است که تخته گوشت پلاستیکی تمیزتر از لوح چوبی است، اما این یک ذهنیت خبط است؛ گرچه نمی توان این منبع را که فضای درون کوهمیز می تواند محلی بخاطر زیست باکتری ها باشد خطا شد، اما در عین حال چوب محیطی ویرانگر برای باکتری ها نیز به شمار می رود.

در مقابل، قطعات پلاستیکی تا زمانی که دچار خراش نشوند محیط های امنی محسوب می شوند، ولی بوسیله هر حال این مواد صنعتی بستر بیش خوبی برای رشد باکتری ها هستند و حتی با ضدعفونی کردن بی آرامی پاکسازی کامل آنها امکان پذیر نیست.

۳- شستن چوب گوشت با نقد شو ظرفشویی

چیز ابکی ظرفشویی قابلیت فوقانی در تراشیدن مواد غذایی پاینده مانده بر سطوح از جمله لوح گوشت دارد، اما همچنان ذرات مواد غذایی که با چشم غیرمسلح قابل نظر نیستند در بریدن ها و خراش های ایجادشده پیاده شدن سطح این تخته ها مخفی می قرین.

بنابراین اندکی از منی شست وشو بی قراری جذب این مواد می شود و داخل استفاده های بعدی بوسیله مواد غذایی ای که روی این چوب ها صبر می گیرند واگذاری می یابد پس بهتر است که لوح گوشت را با حل «هیدروژن پراکسید» ضدعفونی کنید.

۴- افشاندن باقی مانده قهوه و آب ماکارونی و برنج درون فاضلاب

همه معمولاً بقایای قهوه را بوسیله مجرای فاضلاب سینک می ریزند، حال آنکه این امر به دلیل تراکم قهوه منجر به چسبیدن دیگر مواد چربی به آن و مسدود شدن راه فاضلاب می شود.

این مساله در مورد آبی که ماکارونی یا برنج درون آن جوشانده می شود بی آرامی صدق می کند؛ آب لزج برجامانده از جوشاندن برنج و ماکارونی بوسیله سرعت بوسیله دیواره های تویی لوله های فاضلاب می چسبد و از آنجا که به سختی زدوده می شود، احتمال گیر لوله ها را افزایش می دهد.

۵- با قاعده کردن اورنگ رویا به محض بیدار شدن

محل رویا معمولاً حاوی غبار خاصی از موجوداتی میکروسکوپی است که از سلول های اسودگی پوست تغذیه می کنند. این موجودات تو محیط گرم و برنده رشد و نمو پیدا می کنند.

وقتی فوراً بعد از بیدار شدن دست به فقره مرتب کردن نگرش رویا مان می شویم در واقع محیط ایده آلی برای رشد این موجودات مهیا می کنیم و این می تواند باعث واکنش های آلرژیک خطرناکی بخاطر افراد شود؛ از جمله این واکنش ها می توان به آسم، حساسیت های دماغ و تپش لوزه رمز کرد، از این رو بهتر است ملحفه تخت رویا تا مدتی بعد از بیدار شدن با قاعده نشود.

۶- کنار زدن پرده ها

کسانی که بناء هایشان رو به آفتاب است باید به زمانِ کشیدن پرده ها برای مصرف از نور خورشید بسیار اهمیت دهند. اگر می خواهید ادوات و کفپوش آپارتمان تان به مدت طولانی ملیح بماند، باید درون ساعاتی که هوا به بالاترین درجه گرما می رسد از به خشکی امدن زدن پرده ها اجتناب کنید از طرف تو آن زماناشعه ماورای بنفش بوسیله اسباب و اثاثه و به ویژه پارکت ها آسیب می رساند و باعث دگرگونی رنگ جزیی آنها می شود.

۷- گذاشتن حوله در حمام

آویزان کردن حوله داخل در حمام آن را به بستری برای تکثیر قارچ و باکتری تحول می کند، بنابراین ضروری است که هر ۲ روز حوله شسته و عوض شود تا به پوست آسیبی نرساند. حوله ها سپس از هر استفاده باید به منت خشک شوند.

۸- گذاشتن برس تمیزکننده دستشویی در محل آن به محض اتمام امر

اگر بعد از استفاده از برس تمیزکننده دستشویی آن را فوراً سر جایش برگردانید، میکروب های توالت بوسیله نگرش نگهداری برس منتقل می شوند و در آنجا شروع بوسیله تکثیر می کنند. بخاطر جلوگیری از این طور اتفاقی بهتر است تا زمان خشک شدن ریشه های برس آن را در نگرش دیگری صبر دهید.

۹- ریختن تفاله چای داخل مستراح

ریختن بقایا و تفاله چای در دستشویی ایده مرحمت تراشیدن چون اگر بوسیله این کار ادامه دهید، طعم جزیی سنگ کابینه دگرگونی فاش می بطی ء و برای بازگرداندن سفیدی فام آن به شکنجه خواهید افتاد.

۱۰- پاشیدن مستقیم مواد تمیزکننده به سطوح

پاشیدن مواد تمیزکننده به سطح افزار منزل خواه شیشه ها باعث می شود لایه رقیقی از این مواد روی آنها لباس گیرد. این مواد خود می توانند زمینه چسبیدن گردوغبار و کثیفی به این سطوح را حاضر کنند پس بهتر است برای پاکیزه کردن سطوح مواد تمیزکننده را اول روی یک قطعه پارچه یا اسفنج بپاشید.

برگردان از اعتمادآنلاین