بی ام و از کابین مفهومی برای خودروهای خودران رونمایی کرد

همه ی خودروسازان ارشد بخاطر علامت دادن آخرین فناوری خودران از نمایشگاه CES 2020 کاربرد می کنند، اما بی ام و جلوتر از سایرین قدم به خشکی امدن می دارد و امکاناتی را معرفی کردن می کند که با چیزی سوا نگاه سرنشین فعال نمی شوند و همچنین صندلی های راحتی مجللی برای سرنشینان نمایش می دهد که راحتی در وقت رانندگی را امکان پذیر می کنند.

سال گذشته بی ام و از جهیز تعامل طبیعی خویشتن رونمایی کرد؛ نوعی رابط کاربری که به سرنشینان امکان می دهد فردی هایی از قبیل سانروف خودرو و پنجره ها را با حرکات ساده کنترل کرده و با نشان دادن مکان هایی روی پنجره، اطلاعاتی را درباره ی محیط پیرامون خویشتن جست وجو کنند. طرح بی ام و به خوبی جواب داد؛ هرچند که هنوز تیمار احتیاج به گشایش و بوسیله روزرسانی دارد و باید کارهای یدکی روی آن انجام شود.

هم اکنون خودروساز آلمانی این ایده را گامی جلوتر برده و حتی نیاز بوسیله استفاده از انگشت برای اشاره را نیز برطرف کرده است. رابط کاربری متاخر بی ام و برای گلچین جا مورد نظر و گلچین شالوده برای دستورالعمل های صوتی از ردیابی نگاه افراد استفاده می کند. بوسیله عنوان مثال، رابط کاربری می تواند به فرد بگوید که آیا به سرنشین دیگری در خودرو، رستورانی تو خارج یا بخشی از فضای داخل خودرو نگاه می بطی ء. مرام این است که عاطفه تعامل با خودرو طبیعی تیز شود و بوسیله جای صحبت فرد با ماشین، مانند مصاحبت دو آدم با یکدیگر باشد.رابط کاربری جدید بی ام و

بی ام و در نمایشگاه CES این رابط کاربری جدید را داخل اتاقک مفهومی خاصی به نام BMW i Interaction EASE علامت داد. کابین مفهومی بی ام و فقط روی فضای تو خودرو تمرکز می یواش (نمای دل بسیار انتزاعی است) و مدال می دهد که چگونه وقتی داخل خودرو به عنوان مسافر نشسته ایم، رانندگی می تواند مرده باشد.

صندلی های معمولی خودرو با صندلی های راحتی ZeroG جایگزین شده اند که می توانند تا ۶۰ درجه به حالت تعاقب برگردند و در منبع حال داخل صورت سانحه همچنان سرنشینان را ایمن نگه دارند.مقاله های مرتبط:عرضه قابلیت های اولین مقیاس آزمایشی از فناوری خودران سطح چهار بی ام وچشم انداز بی ام و برای فناوری خودران تشریح شد

صندلی های فراغت جدید بیشتر شبیه ادبیات های علمی تخیلی (یا احتمالاً صندلی های خصوصی و لوکس عمل جراحی دندانپزشکی) بوسیله دیدن می رسند؛ خودروساز آلمانی قبلا سه مایه خودروی بی ام و X7 را بوسیله صندلی های جدید حاضر کرده است و مسئولان این شرکت می گویند که صندلی های راحتی ظرف چند سال آینده آماده ی نصب تو نمونه های تولیدی خواهند وجود.

بی ام و همچنین ۲۰ مایه خودرو مهیا بوسیله BMW i3 Urban Suite را برای شرکت تو نمایشگاه CES به لاس وگاس آورد تا امکانات لوکس خود را به بازدیدکنندگان نشان دهد. این ها خودروهای بی ام و i3 عادی هستند که به طور طولانی بخاطر نمایش محیطی متشابه هتل، بازآرایی شده اند. 

همه چیز بوسیله مگر صندلی شوفر و داشبورد تو این خودروها جایگزین شده اند تا فضایی دلچسب و دوست داشتنی برای وقت گذرانی سرنشینان خلق کردن شود؛ مکانی مناسب بخاطر استراحت، لذت بازی کردن از سیستم سرگرمی و اطلاعاتی خودرو یا تمرکز روی کارهای عقب مانده درون داخل کابین که می تواند با نشستن یا تکیه گاه دادن روی صندلی های راحتی همراه باشد. البته این خودروها درواقع خودران نیستند و بی ام و از شوفر برای درگذشت آن ها داخل دوروبر لاس وگاس بهره می سرما.بیشتر بخوانید:کامیون مفهومی قوه سوختی مرسدس بنز GenH2 رونمایی شدفرمان مفهومی اُریگو معرفی شدلیزا سو در نمایشگاه CES 2021 خطبه رمزی خواهد داشتهاچ بک بی ام و 128ti تا عاقبت امسال عرضه خواهد شدفراری پورتوفینو M رونمایی شد