چطور از بوی ردی پا جلوگیری کنیم؟

بوسیله گزارش همشهری آنلاین باکتری ها و قارچ ها منتظر گرما، رطوبت و تیرگی هستند و تو موزه های شما بهترین جا بخاطر ایجاد این شرایط است.

برای جلوگیری از بوی بد پا بوسیله این موعظه ها عمل کنید: پاهایتان را کاملا پاک کنید

پاک کردن پا چیزی بیشتر از آبکشیدن آنها درون حمام گرفتنی سریع العمل است. یک وضع خوب برای پاک کردن پاها اختلاط آنها در مخلوطی از سرکه و آب یا نمک اپسوم (نمک دوش) و آب است.

برای خیساندن پا در آب نمک، شقه فنجان نمک اپسوم (سولفات منیزیم) را داخل یک مخالفت خواه ظرف مبصر آب گرم حل کنید و پاهایتان را برای ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در آنها بخیسانید. نمک اپسوم رطوبت پوست را جذب می کند و بوسیله این ترتیب جلوی رشد باکتری ها محزون می شود.

برای خیساندن پا در سرکه، دو واحد آب را با یک واحد سرکه در یک کشمکش آب گرم  مرکب کنید و پایتان را هفته ای یک بار برای ۱۰ تا ۲۰ دقیقه درون آن بخیسانید. می توانید از سرکه سفید خواه سرکه سیب استعمال کنید. سرکه نیز مانع رشد باکتری ها روی غشا می شود.

البته به یاد داشته باشید که اگر گزند باز، خراشیدگی یا بریدگی دارید نباید پاهایتان درون این محلول ها بخیسانید. همچنین چنانچه این محلول ها پوستتان را تحریک می کنند، نباید از آنها مصرف کنید.

چنانچه حمام شهود را ترجیح می دهید، پاهایتان را به طور تمام با استفاده از بافت حمام بشویید و میان انگشتان پا را لیف بزنید. پاهایتان را بی آب نگهدارید

پس از حمام کردن، خیساندن پا یا شنا کردن پاهایتان با روشی که برایتان اسایش تر است، کاملا خشک کنید. بی آب نگهداشتن پاها، کفش ها و جوراب ها مانع ایجاد بوی بد پا می شود.

چنانچه درون کشش روز پاهایتان عرق می کند، جوراب یدکی در کیف تان بگذارید و داخل موقع ناهار در سر فرمان خواه پس از ورزش جوراب هایتان را عوض کنید.

همچنین با انتخاب جوراب های کتانی و ملکی های ساخته شده از مواد طبیعی مانند ملکی کتانی یا چرمی می توانید به خشک ماندن پاهایتان کمک کنید. این مواد طبیعی امکان بخار تازگی ار پاهایتان را می دهند. مواد مصنوعی مثل نایلون یا پلاستیک رطوبت را به دام می اندازند. کفش هایتان را ضد عفونی کنید

آیا ارسی هایتان حتی هنگامی که در پاهایتان نیستند، بو می دهند. برای رفع این مشکل می توانید از اسپری های ضدعفونی کننده معمول مثلا از نوع تک استعمال داخل آشپزخانه مصرف کنید. به عقب اسپری هایی باشید که حاوی الکل یا سایر مواد ضدعفونی کننده باکتری کش هستند.

کفی ملکی را دربیاورد، به آرامی روی آن اسپری کنید و بگذارید بخاطر ۲۴ روزگار خارج کفش بماند تا خشک شود. بعد هنگامی که این کفی را درون کفش می گذارید، خودش داخل کفش را ضد عفونی می کند. از پودر ضد عرق مصرف کنید

اگر پاهایتان زیاد شیره می کند، می تواند از فراورده های ضد تعریق پا که در بازار موجودند، استفاده کنید. یک طرز دیگر نشر بخشی نشاسته ذرت درون موزه بخاطر بی آب نگهداشتن  ان است.

حتی می توانید از مخالف شیره های زیربغل برای کنترل رطوبت در ملکی مصرف کنید. اگر با این اقدامات بغرنج تعریق و بوی بد پاهایتان برطرف نشد، حین رفتن به نزد دکترتان فرا رسیده است.