غشا موز را به ۱۰ دلیل دور نیندازید

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از مجلس خبرنگاران، موز میوه محبوبی است که فداکار از خواص غشا آن کمتر شناخته شده است. در این مطلب ۱۰ تاثیر باورنکردنی و مفید غشا موز شرح داده شده است.

درمان آکنه

اگر شما به آکنه دستخوش هستید و به ظهر یک وضع مقرون به صرفه بخاطر کاهش التهابات ناشی از آن می گردید، مصرف از غشا موز را تجربه کنید. کاربرد از پوست موز یکی از بهترین راه های بهبود آکنه است. روزانه پوست موز را روی منطقه دچار آکنه بمالید. با این کار بیم آکنه را از بین ببرید و در عین حال جریان بهبودی غشا را تسریع کنید.

از شر زگیل ها مرده شوید

بخاطر خلاص شدن از شر زگیل، فرآیند دردناک انجماد را فراموش و یک مرحله مصرف از پوست موز را امتحان کنید؛ قبل از رفتن به رختخواب، یه تکه پوست موز را روی زگیل خویشتن قرار دهید؛ بهتر است رخصت دهید غشا موز یک شب روی پوست شما باقی بماند. با این درمان داخل عرض دو هفته از زگیل ها خلاص می شوید.

از بین بردن لکه های دندان

آیا می دانید که پوست موز می تواند با از بین بردن لکه های روی دندان، به سفید کردن آنها کمک کند؟ مواد مغذی موجود داخل پوست موز حاوی مقادیر زیادی منیزیوم، منگنز و پتاسیم هستند. این سه ترکیب در از بین بازی کردن لکه های دندان های شما کار کننده هستند. کافی است پوست موز را به مدت ۲دقیقه روی دهان های خود بمالید. بعد از چند روز خواهید نظر بدون استفاده از خمیر دهان حاوی فلوراید دندان هایتان سفید شده است.

معقول خارش غشا

پوست شما مقدور است تو نتیجه نیش حشرات خواه خاصیت آلرژیک بوسیله یک نوع گیاه خواه غذایی خاص بوسیله خارش دچار شده باشد. در هر صورت، پوست موز می تواند خارش شما را خاموش دهد. بخاطر کاهش چشمگیر پف و خارش ناحیه آسیب دیده را با تقدیر درونی پوست موز ماساژ دهید.

مبارزه با ملالت

پوست موز در برطرف کردن رنجش نیز کار کننده است. موز حاوی مقادیر یدکی تریپتوفان است. این ماده باعث بهبود صلح و صفا می شود. هرگز پوست موز را دور نیندازید. با استفاده از پوست یک تا دو عدد موز و آب داغ یک چای تهیه کنید. اجازه دهید آب داغ و غشا موز بوسیله مدت حدود ۱۵ دقیقه بماند تا وقت بکشد. این چای خاصیت بسزایی تو سلامت خواب دارد. همچنین بوسیله هیدراتاسیون کامل بدن همچنین کمک می یواش.

دور کردن حشرات

برای کنترل حشرات مانند مورچه ها و شته ها، پوست موز را امتحان کنید. به جای استفاده از حشره کش های شیمیایی، غشا موز را در عمق ۱ تا ۲ اینچ زیر خاک و در گرداگرد گیاهان خود را دفن کنید. برای اثربخشی بهتر، چند لایه پرتقال را نیز درون پوست موز استراحت دهید.

پوست موز، غذای گل رز

تجزیه تند پوست موز آن را تغییر بوسیله یک منبع غذایی کامل برای تراب رز کرده است. تجزیه پوست موز باعث آزاد شدن کلسیم، منیزیم، پتاسیم و بسیاری از عناصر ضروری دیگر می شود. در مولود با غنی شدن خاک، بوسیله بهبود فراگیری تراب رزهای شما کمک می نرم.

واکس زدن موزه با غشا موز

اکثر مردم نمی دانند که پوست موز یکی از نیکوترین واکس های کفش تو جهان است. پتاسیم یکی از مواد حقیقی بوسیله فرمان رفته داخل ساخت واکس کفش است. دفعه بعد برای برق انداختن موزه و یا اسباب نقره ای از پوست موز استعمال کنید. پوست موز را روی موزه بمالید و سپس آن را با بقچه خشک کنید.

افزایش سلامتی گیاهان خانگی

بوسیله دلیل تفاوت کیفیت هوا، گیاهان خانگی تو حرکت دورانی نمو خود با سختی های بیشتری نسبت به گیاهان فضای باز روبه رو هستند. با این حال اشتی گیاه خود را می توانید با پوست موز بهبود ببخشید. پوست موز را داخل داخل یک قید آب بجوشانید. دستور دهید آب نتیجه از آن سرد شود و گیاهان خود را با این محلول آب دهید.

تغذیه حیوانات

پوست موز یک حقیقت عالی خوردنی برای بسیاری از گوناگون حیوانات است. مطالعات حتی نشان داده است که تغذیه مرغ ها با پوست موز افزودن حد کمتر، سلامت کبد و حتی سطح کلسترول پایین تری را تجربه می کنند.