چین چگونه تو ۶ روز برای مقابله با ویروس کرونا بیمارستان می سازد؟

ویروس کرونا که به دلیل خاستگاهش با نام ویروس ووهان نیز شناخته می شود، اولین بار ۱۲ دسامبر گذشته داخل چین مشاهده شد. از آن زمان مقابل اخبار رسمی، بسیار از ۱۰ هزاره نفر در چین به این بیماری مشغول شده و متجاوز از ۳۰۰ نفر جان باخته اند.

ووهان مرکز شیوع این بلای ناگهانی زیاد از ۱۱ میلیون نفر پری دارد و بیمارستان ها انباشته از بیماران هستند و دارو در داروخانه ها در حال اتمام است؛ به همین دلیل، شانس چین ساخت بیمارستان هزار تخت خوابی جدیدی را آغاز کرده و اطمینان داده است در ۶ روز پیدایش آن را کامل می درنگ.

بخت گره فیلم هایی دراختیار رسانه ها استراحت داده که نشان دهنده ی محل پیدایش این بیمارستان درون محلی با وسعت ۲۵ هزار مترمربع است. این درمانگاه براساس بیمارستان مشابهی بنا می شود که در سال ۲۰۰۳ در پکن، برای مقابله با بیماری سارس مخلوق شده وجود. کبیر کافمن، مدرس رشته ی بهداشت جهانی و طب اجتماعی از دانشگاه پزشکی هاروارد می گوید:این بیمارستان اساسا منطقه ای قرنطینه شده است که برای درمان افراد مشغول به بیماری های عفونی کاربرد می شود؛ ازاین رو، تجهیزات محافظتی و ایمنی خواهد داشت.چگونه گره این بیمارستان را در ۶ روز می سازد؟

یان ژونگ هوانگ، عضو ارشد شورای روابط بین الملل داخل اداره بهداشت جهانی می گوید:چروک پیش از این همچنین سابقه ی ساخت سریع بناهای به یاد ماندنی متشابه این [بیمارستان] را دارد.

او خاطرنشان می کند درون سال ۲۰۰۳، چین بیمارستان پکن را تو هفت روز باریک است و داخل حال حاضر، تیم پیدایش بیمارستان متاخر روستا ووهان تلاش می کند این رکورد را بشکند. بسان درمانگاه پکن، داخل ساخت این بیمارستان نیز از مصالح پیش ساخته استفاده خواهد شد.

هوانگ اضافه کرد:مهندسان را از بکلی چین برای اتمام نوک تیز این کار فراخوانده ایم. چینی ها لله کارهای مهندسی هستند و قبل از این اندوه سابقه ی ساخت آسمان خراش هایی را داخل زمان کوتاه داشته ایم؛ طرز کار که تخیل آن برای غربی ها پر اب است.

این بیمارستان به دلیل قرارگرفتن در مرکز ووهان می تواند به آسانی با دیگر درمانگاه ها تماس سفت نرم و درصورت لزوم، داروهای مورد نیاز را مستقیما از کارخانه پند دهد. نشریه ی گلوبال تایمز تأیید کرده است ۱۵۰ دکتر عضو ارتش چین به محل فصیح اند؛ اما از این موضوع اطلاعی درون دست نیست که پس از تکمیل بیمارستان در آن مشغول به فقره خواهند شد خواه نه.تو عهد شیوع سارس چه گذشت؟

در سال ۲۰۰۳، به سرود پوشش بیماران مشغول بوسیله بیماری سارس، بیمارستان Xiaotangshan درون پکن ساخته شد. گفته می شود زمان ساخت این درمانگاه که هفت روز طول کشید، رکورد سرعت ساخت درمانگاه در گیتی را شکسته است. برای اتمام این بیمارستان در زمان مقرر، بیش از چهارهزار طرز کار شبانه روز مبتلا کار بودند. این بیمارستان از جزء های سی تی اسکن، اشعه ی ایکس، مراقبت های اختصاص و آزمایشگاه نصیب می برد و هر بسرنوشت شوم دچار کردن سرویس بهداشتی خصوصی بوسیله خود را داشت.مقاله های مرتبط:ویروس کرونا متاخر بااطلاع ایران خواهد شدشبیه سازی دانشمندان از مسری ویروس کرونا؛ اجل ۶۵ میلیون نفر درون ۱۸ ماه

بیمارستان یادشده درون دو ماه پذیرای یک هفتم کل بیماران مشغول به سارس بود؛ طرز کار که دولت چین بوسیله تامل آن به خود فخر می نرم. کافمن درباره ی آن دروه چنین می گوید: تمام بیمارستان ها دستورالعمل مشخصی داشتند که وزارت بهداشت دراختیار آن ها قرار داده وجود. دستورالعمل شامل چگونگی رسیدگی بوسیله بیماری های عفونی و اسلوب حل تشخیص و تداوی آن ها و سیستم ایزولاسیون مختص سارس را محتوی می شد.

به گفته ی او، حقوق بگیر های محلی منابع مالی اضافی را تأمین می کردند؛ اما دولت مرکزی مقدر شدن اعظم هزینه های مربوط به ساخت و ساز و حقوق کارمندان را می صیقل. کبیر کافمن می گوید:نمی توانم کود سنگین مسئولیت بر دوش حاکمان ووهان را تصور کنم.

درون پایان ٰیان ژونگ هوانگ به این نکته رمز می بطی ء که این بیمارستان پس از کنترل بیماری و پایان اپیدمی تعطیل خواهد شد.بیشتر بخوانید:چرا انسان ها نکته سنج هستند؟ریلمی C15 به طور رسمی معرفی کردن شدAMD در سال ۲۰۲۰ به طولانی اهداف نقشه راه خویشتن می رسددریافت واکسن آنفولانزا و لب الریه خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهداینتل تغییرات گشاد ای درون ساختار مدیریتی خود ایجاد می کند