لپ تاپ های مفهومی جدید دل آینده صنعت لپ تاپ را بوسیله تصویر می کشند

دل هفته ی گذشته در خبری رسمی اعلام کرد ترانه دارد میزان جدید لپ تاپ محبوب XPS 13 را با سخت افزاری متاخر روانه ی راسته کند. شاید بتوان تولید میزان جدید این لپ تاپرا مهم ترین خبر درباره ی محصولات دل درون چند حین اخیر دانست. بااین حال، این موضوع باعث نشده است دل درون نمایشگاه CES 2020 محصولات جدیدش را معرفی نکند. این همدستی میزان ی ابتدایی ی دو لپ تاپ آینده نگرانه را با خویشتن به CES آورده است که فردی های جالب متعددی دارند و تا زمان تولید انبوه آن ها هنوز زمان زیادی پایا مانده است.

دستگاه اول لپ تاپی تاشدنی با شهرت Concept Ori و دستگاه دوم لپ تاپی دونمایشگره با اشتهار Concept Duet است. همان طورکه از شهرت این محصولات پیدا است، محصولات مذکور فعلا محصولاتی مفهومی هستند که درکنار یکدیگر آینده ی احتمالی رایانه ها را به تصویر می کشند. بوسیله لطف زبان طراحی جدید، لپ تاپ های سراب سپس نمایشگر بیشتری درمقایسه با لپ تاپ های معمولی امروزی خواهند داشت.

کانسپت اوری

هیچ یک از دستگاه های قلب محصولاتی کاملا متاخر نیستند. لپ تاپ تاشدنی Concept Ori تا پیمانه بسیار زیادی به لپ تاپ تاشدنی لنوو شبیه است که درون مرحله ی آزمایشی صبر دارد. لنوو مقیاس ی اولیه ی لپ تاپ تاشدنی خود را درون سال گذشته ی میلادی معرفی کرد. همچنین، با نگاهی طاسی به لپ تاپ دو نمایشگره ی Concept Duet یکی از محصولات جدید مایکروسافت با اشتهار سرفیس نئو در ذهن مان تداعی می شود. سرفیس نئو تن جدید دستگاه های خانواده ی سرفیس است که برضد Concept Duet محصولی مفهومی به شمار نمی آید و قرار است تو آینده روانه ی بازار شود.

در بین دو لپ تاپ جدید دل، بدون شک Concept Ori ظاهری آینده نگرانه تر دارد و نام آن ما را یاد واژه ی اوریگامیمی اندازد. اوریگامی نوعی کاردستی ژاپنی است که از تاکردن کاغذ درست می شود. لپ تاپ کانسپت اوری همچنین محصولی تاشدنی است که تاکنون، دل جزئيات چندانی از مشخصات فنی آن داخل میان نگذاشته است. داخل حال حاضر، فقط می دانیم نمایشگر دستگاه اندازه ای تقریبا ۱۳ اینچی دارد و وضوح QHD پلاس را به عرضه می گذارد. دیگر مشخصات فنی دستگاه محتوی پردازنده ی مرکزی، پردازنده ی گرافیکی، سازنده ی نمایشگر، حافظه ی رم و حافظه ی ذخیره سازی فعلا نامعلوم است و نمی دانیم قلب قصد دارد در چه تاریخی از جزئیات آن ها سخن بگوید. کارشناسانی که فرصت کار با کانسپت اوری را معین کرده اند، می گویند نمایشگر این وسیله کیفیت و عملکردی چشمگیر داشته است. کارشناس وب سایت ورج می گوید در قسمتی از صفحه نمایش که تا می شود، مقداری چین و چروک دیده می شود. 

کانسپت اوری

درمقابل، لپ تاپ کانسپت دوئت را داریم که شباهت بیشتری بوسیله لپ تاپ های امروزی دارد. در نگاه اول، کانسپت دوئت شبیه نسخه ی دگرگونی پذیر XPS 13 بوسیله نظر می رسد، با این تفاوت که درون دوئت به جای صفحه کلید و صرفنظر پد فیزیکی، شاهد نمایشگری بسیار مبصر هستیم. درواقع در کانسپت دوئت، از کیبورد فیزیکی و ترک پد خبری زدودن. دو نمایشگر به کاررفته داخل کانسپت دوئت قطع ای پیمانه ۱۳/۴ اینچ دارند و محتوای بصری را با صراحت فول HD به نمایش می گذارند. کارشناس وب سایت ورج می گوید کیفیت این نمایشگر داخل کمیت و اندازه ی نمایشگر لپ تا پ های دیگر دل است.

امکان کاربرد از دو نمایشگر وسیله درکنار یکدیگر به منظور انجام عملکرد چندوظیفه ای (مالتی تسکینگ) وجود دارد. درضمن، می توان کاری کرد دو نمایشگر درکنار بی قراری به نشانی نمایشگری بزرگ فعالیت کنند و محتوای بصری در بکلی آن ها بوسیله عرضه دربیاید. قلب این موضوع را ازطریق پخش دمویی بوسیله خوبی نشان داد. این شرکت در نمایشگاه CES 2020 کتابی الکترونیکی را به نمایش گذاشت که دو نمایشگر لپ تاپ درون نقش دو ورقه ی کامل از تاریخ ایفای نقش می کردند و باعث می شد حسی شبیه به کتاب واقعی به کاربر نقل مکان شود. 

کانسپت دوئت

بیرونی قصد دارد لوازم جانبی خاصی همچنین بخاطر کانسپت دوئت تولید و عرضه کند. یکی از این لوازم، نوعی کیبورد مخصوص است که می استعداد آن را روی تقدیر بالایی یکی از نمایشگرها صبر قسط تا مدخل دیگر نمایشگر در نقش ترک پد ظاهر شود. با انجام این کار، کانسپت دوئت ظاهری شبیه به لپ تاپ های سنتی فاحش می کند. موضوع بنیانی دیگر این است که می توان نمایشگرها را به جانب بیرون بازکرد تا با دستگاهی مواجه شویم که شبیه تبلتی با یک نمایشگر به نظر می آید. قلب می گوید مزیت عمده کانسپت دوئت درمقایسه با کانسپت اوری، همین موضوع است؛ زیرا نمی قابلیت در نمایشگر تاشدنی به چنین قابلیتی مشت پیدا کرد. لپ تاپ کانسپت دوئت در مقایسه با لپ تاپ های معمولی سنگین تیز است؛ زیرا از دو نمایشگر بهره می گیرد؛ اما معادل دستگاه بوسیله حدی نیست که برای حمل و نقل آن دچار دشوار شوید.

با درنظرگرفتن این جوهر که کانسپت اوری و کانسپت دوئت فعلا نمونه ی اولیه ی محصولات بازپسین هستند، قلب تاکنون درباره ی سیستم عامل آن ها سخنی به میان نیاورده است. با این حال، چنانچه پیگیر اخبار مایکروسافت بوده باشید، می دانید این شرکت مدتی پیش اعلام کرد روی نسخه ی ویژه ای از ویندوز با نام ویندوز ۱۰ ایکس (Microsoft Windows 10X) کار می کند که بوسیله صورت ویژه برای دستگاه های تاشدنی و دستگاه های دونمایشگره تولید می شود. 

کانسپت دوئت

کانسپت اوری و کانسپت دوئت بوسیله سیستم عامل ویندوز ۱۰ ایکس فراهم نیستند؛ ولی تولید نسخه ی بهینه سازی شده ی ویندوز ۱۰ بخاطر لپ تاپ های تاشدنی و لپ تاپ های فراهم بوسیله دو نمایشگر، می تواند باعث شود شریک شدن های سازنده ی این محصولات برای تولید انبوه آن ها و عرضه به میدان انگیزش شوند. ویندوز ۱۰ ایکس بدون شک مسیر این دسته از محصولات را بخاطر فرود امدن به تولید انبوه تسهیل می نرم. دل تاکنون اخبار نکرده عزیمت دارد کانسپت اوری و کانسپت دوئت را با چه نفیس و درون چه تاریخی روانه ی میدان نرم.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی محصولات مفهومی جدید دل چیست؟

بها به روز و مشخصات متخصص و هر معلومات موردنیاز دیگر برای سودا کم قیمت و آگاهانه ی گوناگون لپ تاپ های اداری و گیمینگ بیرونی را در بخش محصولات زومیت بیابید. در این بخش، علاوه بر مشخصات فنی دقیق و پاسخ به پرسش های شما، امکان مقایسه ی دو یا چند محصول درکنار گالری تصاویر رسمی محصولات دردسترس خواهد بود.مشاهده لیست لپ تاپ های دل  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2020 رجوع کنید.بیشتر بخوانید:گزارش مجمع شب گذشته هواوی؛ از HMS تا معرفی محصولات جدیدمهاجرت اپل از پردازنده های اینتل به آرم چه پیامدهایی برای مشتریان مستخدم مک دارد؟ایسر چندی کامپیوتر شخصی و رخت جانبی داخل گروه های انواع شناساندن کرددل تجهیزات کامل گیمینگ محتوی لپ تاپ، نمایشگر و کامپیوتر رومیزی معرفی کردن کردلیست دستگاه های والا پشتیبانی iOS 14 و iPadOS 14 و macOS Big Sur و watchOS 7