ولایت ای مصنوع شده از تلفات پلاستیک

مقاله های مرتبط:دستیابی به پیشرفتی خیره کننده درون تولید پلاستیک های بازیافت پذیراستارتاپی با هدف بازیافت پلاستیک به قاعده ای جدید

تا کنون، اسلوب های بسیاری برای جبران آسیب های انسان ها به محیط زیست ابداع شده است. ایده ی رابرت بزئو (Robert Bezeau)، کارآفرین کانادایی، تو به کار گیری بطری های پلاستیکی برای ساخت خانه، یکی از جالب ترینِ این ابداعات است. بزئو بخاطر نظریه کردن ایده اش، به بوکاس بیرونی تورو پاناما رفت و در آنجا فرمان ساخت قصبه ی بطری های پلاستیکی را آغاز کرد. مرام واقعی از تاسیس این روستا، کاهش ضایعات پلاستیکی و استفاده ی مجدد از آن ها داخل تاسیس خانه بود.

بوسیله گفته رابرت بزئو، این بطری ها را می نبوغ علاوه بر پیدایش خانه، برای بناکردن سرپناه های موقت درون زمان سرگذشت بلایای طبیعی، انبار غله، استخر، محل نگه داری حیوانات درون کشتزار و… استفاده کرد. بااین حال، مرام اصلی بزئو از ساخت این دهکده، اضافه آگاهی عمومی درباره ی خطرهای ضایعات پلاستیک بخاطر هوا زیست و لزوم توجه به کاهش تولید آن ها است.

کافی است سماوی به بها ١٩ هزاره دلار درون این قصبه بخرید و کار تاسیس مسکن را به معماران این مجموعه بسپارید. برای ساخت مسکن ای با مساحت ١٠٠ مترمربع در این روستا، به حدود ١٤ هزاره بطری پلاستیکی نیاز است. دمای داخل این مسکن ها حدود دو درجه از بیرون خنک تر است و به جهیز تهویه نیازی ندارند؛ بنابراین، نفع جویی درون کاربرد انرژی نیز از دیگر مزایای زندگی در این مسکن ها است. به علاوه، بناهای ساخته شده از پلاستیک دربرابر زلزله نیز مقاوم اند.

برخلاف خانه های روستا که معنوی مثل خانه های معمولی دارند، نمای بیرونی قلعه و زندان بناشده تو این دهکده، تماما از بطری های پلاستیکی است. این روستا که به یکی از جاذبه های گردشگری منطقه تبدیل شده، سالانه حدود ١٠٠ هزاره بازدید کننده را به خود جذب می یواش.

 بیشتر بخوانید:آیا خرد می تواند اعتیاد خود به پلاستیک را ترک کند؟آیفون چقدر دوستدار فضا زیست است؟ نگاهی به قابلیت های ربات بازیافت اپلچرا زیست تجزیه پذیرها نمی توانند بحران پلاستیک را حل کنند؟داستان اسرار تولید و توزیع مشهورترین محصول آمازونانواع جدید چای کیسه ای، میلیاردها ذرات پلاستیکی را در آب مشتعل آزاد می کنند