طراحی تویی آپارتمان؛ ایده ای مینمالیستی و آرامش بخش

تو اجرای دکوراسیون تویی با سبک مینیمالیسم و پس زمینه ی تک رنگ، اشاره توفیق این است که از یک طراحی بسیار از حد سهل و بی روح کاربرد نشود؛ در حقیقت طراح باید بتواند با استعمال از روش ها و تکنیک های دیگر، نبود کنتراست بی پرده بین رنگ ها را تا حدی جبران کند؛ برای اینکه در این سبک معمولا از رنگ های تند کاربرد نمی شود. معمار و نقشه کش تویی این آپارتمان توانسته است آن را بوسیله یک محل سکونت دنج و آرامش بخش و نیز پیدا و پرنور تحول کند؛ به طور طاسی در این ساختمان از طرح های ساده و ترکیب طعم جزیی های خنثی و مرموز استفاده شده است. دیوارها و سقف ها به رنگ سفید هستند؛ ولی درون بعضی قسمت های آپارتمان، یکی از دیوارها با طراحی متفاوت از بقیه متمایز شده و جلوه ی خاصی به تالار خواه اتاق ها بخشیده است.

نکته ی مهم دیگر این است که نقشه کش دکوراسیون برای خلق کردن کنتراست بین مقدر شدن های مختلف سالن، به جای رنگ جزیی های متفاوت از ساختارها و طرح های متفاوت استفاده کرده است. اگرچه طراح از رنگ های خنثی و طرح های میسر بخاطر اجرای دکوراسیون کاربرد کرده؛ اما نتیجه ی کار او، ایجاد یک محیط بی روح و یکنواخت نیست، بلکه طراحی خاص و منحصربه فرد این آپارتمان باعث می شود ساکنان آن، یک زندگی پرجنب وجوش و داخل نسب حال مملو از آرامش داشته باشند.

اگرچه دکوراسیون سالن از فام پس ماخذ ی سفید برخوردار است و از رنگ های خنثی و تیره قرین خاکستری و سیاه بخاطر مبلمان و اثاثیه کاربرد شده؛ ولی ترکیب این رنگ ها یک فضا بانشاط، مایه تسلی و خاموش را خلق کرده است.

ریختگی مینیمالیسم که داخل این آپارتمان بوسیله کار رفته، عمدتا مبتنی پیاده شدن انتخاب مصالح ساختمان اختصاص و اثر جزیی ها بوده است. سرنوشت های چوبی، فلزی، شیشه ای و سرامیکی خانه همه با هارمونی و هماهنگی خاص به کار رفته اند؛ به نظر می رسد که همه ی این عناصر بوسیله طور ساده، طبیعی و یکدست مکمل یکدیگر هستند. ساختار کلی این ساختمان ساده و بدون زرق و برق است؛ ولی در قسمت های متنوع آن از طرح های جالب استعمال شده که فضای داخل آپارتمان را از حالت یکنواخت و درمانده کننده خارج می کنند.

در آشپزخانه ی این آپارتمان مدل سازی شده توسط ویکتوریا یاکوشا حزن سبک مینیمالیسم دیده می شود. کابینت های آشپزخانه بوسیله طعم جزیی سفید و بدون دستگیره و تزئینات خاص تفویض شده اند. نیز بخاطر نورپردازی سقف آشپزخانه لامپ های LED به کار رفته است. آشپزخانه تقریبا مستقل و جداگانه از سالن مدل سازی شده و بین سالن و آشپزخانه، پیشخوان بود ندارد؛ داخل واقع با کمک تکنیک ویژه نقاشی و با مصرف از رنگ ها و مصالح ساختمانی خاص و طرح های ایجادشده روی دیوارها، کار متفاوتی ارائه شده است. بخاطر کاربرد از نور طبیعی، میز مطالعه جلوی دریچه قرار پژمان است. رنگ جزیی غالب داخل این آپارتمان، رنگ جزیی سفید است و فام های خنثی و پیچیده به نشانی رنگ جزیی مکمل انتخاب شده اند. داخل فرجام شما را به نظر تصاویر دیگری از طراحی تویی این آپارتمان زیبا احضار می کنیم: 

بیشتر بخوانید:تایید دوباره توان لئوناردو داوینچی با بازسازی طرح او برای ساخت طولانی ترین پل جهانپل غلتان Cody Dock؛ جسارتی معمارانه با مرام احیای جاذبه های طبیعی فراموش شدهچرا معماران طراحان تجربه کاربری فیروز دستی می شوندآشنایی با معماران قاهر دست دنیای جانورانرونمایی از معماری متاخر زاها حدید داخل کامبوج