۵ اپلیکیشن کاربردی برای یادگیری گل و گیاه

این روزها اپ های اضافی داریم که تکنولوژیرا بوسیله خدمت کشاورزان، باغداران و علاقه مندان به گل و گیاه درآورده اند؛ از آنهایی که به نمره گیاهان دستیار می کنند محزون تا اپلیکیشن های مدیریت آبیاری و اپ هایی که می توانید بوسیله لطف آنها محصولات کشاورزی خود را به ابتیاع برسانید.

۱. [email protected]

وقتی درون پارک خواه باغی مبتلا قدم سرقت کردن هستید و بوسیله گل نظم برمی خورید، احتمالا خودی داشته باشید که لقب آن را بدانید. اگر خودتان خار شناس نیستید و دور و بری هایتان هم نمی توانند در این موضوع کمکی کنند، اپلیکیشن[email protected] این کار را برایتان انجام خواهد قسط.

این اپلیکیشن آموزشی آرشیوی مجلل از ۳۷۰۰ گونه گیاهی شناخته شده را درون خود گنجانده و می تواند گیاهان مختلف را از قانون برگ، میوه، گل یا پوست کالبد تشخیص بدهد.

برای این امر کافی است که از گیاه عکس بگیرید و آن را برای آنالیز به دست [email protected] بسپارید. اپلیکیشن عکس شما را با آرشیو تصاویرش تطبیق و گیاه را با دقتی «قابل قبول» برایتان نمره می دهد.

۲- LeafSnap

 اپلیکیشن LeafSnap را محققان دانشگاه کلمبیا و مریلند تهیه کرده اند که دربرگیرنده اسلوب های گیاهی شمال شرقی ایالات متحده است و نسخه انگلستان آن همچنین گیاهان انگلستان را پوشش می دهد. این اپ مشابه PlantNet است، با این تفاوت که تمرکز آن روی سیاق های گیاهی مناطق خاصی است. 

۳- Garden Manager : Plant Alarm

اگر در خانه تان گلدان دارید و به گل و گیاهان عزیزتان بی شمار حساسید، شاید ناپسند نباشد که برای مدیریت گلدان هایتان یک دستیار دیجیتالی استخدام کنید. Garden Manager  گزینه بسیار خوبی برای این کار است. به لطف این اپ می توانید برای مدیریت گل و گیاهانتان برنامه ریزی کنید تا همیشه سرسبز و شیرهدار باشند.

وقتی موعد آبیاری گیاهان برسد Garden Manager این موضوع را با آلارم به شما یادآوری می کند. به جز این می توانید در محیط این اپ بخاطر کارهای دیگر متشابه هرس کردن، کود اعطا کردن و زهر پاشی هم برنامه ریزی کنید. امکان ساخت آلبوم عکس از مراحل نمو گیاهان و ثبت مشاهدات اندوه یکی دیگر از توان های خوب این اپلیکیشن محسوب می شود. 

۴- Agrobase

به معاون راهنمایی های این اپلیکیشن می توانید گیاه مریضتان را از پژمردگی و مرگ استخلاص بدهید.  Agrobase داده ها کاملی از عوامل بلای ناگهانی زای گیاهان (علف های هرز، حشرات، قارچ ها و ویروس ها) را داخل خود گردآوری کرده و برای رفع این مشکلات ضابطه درمان بی آرامی نمایش می کند. البته توضیحات Agrobase کمی تخصصی هستند و شناختی نسبی به اصطلاحات گیاه شناسی را می طلبند. با این حال در ادا بسیار مفیدند و اطلاعات شما برای مبارزه با بلای ناگهانی ها و آفات را بسیار اوج می برند. برای استفاده از این مفروضات لازم است که پکیج مربوط به هر قسمت را مجزا دانلود کنید؛ ولی یک بار و برای همیشه این کار را ادا می دهید و به نعوظ آفلاین به آنها دسترسی خواهید داشت.

۵- Plant Watering 

اپلیکیشنی کارگر و کاربردی بخاطر فراموش کارها. اگر در بناء گیاهان زیادی دارید که هر کدام نیاز آبی متفاوتی دارند، با Plant Watering می توانید برای آبیاری همه آنها برنامه ریزی کنید و آمار هر یک را به نعوظ مجزا داشته باشید. Plant Watering اپلیکیشن این امکان را به شما داده که از هر خاربن عکس بگیرید و فواصل آبیاری و کوددهی را برای هر کدام مشخص کنید و برای جلوگیری از فراموش کردن آبیاری بخاطر هر خار آلارمی جداگانه بگذارید. این اپلیکیشن با بود تمام مزایایش متاسفانه اپلیکیشن بی نهایت پایداری نیست و احتمال دارد که موقع کار با آن به چند باگ هم پهلو بخورید. با وجود این، حداقل می توانیم بگوییم که درون میان بسیاری از اپلیکیشن های مثل عملکرد نسبتا بهتری را از خویشتن به نمایش می گذارد. 

عین: digiato