برگزیدگان فتنه طراحی لباس عاشورایی فارس

نخستین فتنه حی طراحی لباسعاشورایی بوسیله همت اداره طاس فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و با شریک شدن کالج فنی و حرفه ای شیراز برگزار شد. این مسابقه که به قصد سرایت و معرفی کردن سبک زندگی اسلامی و ایرانی بود، با اخبار اسامی برگزیدگان به حکم خود خاتمه داد.

در این مشق که با رقابت ۹۰ طراح استان فارسبرگزار شد، ۳ نفر بوسیله عنوان برگزیده و یک نفر همچنین بوسیله نشانی بزرگوار قسمت معرفی شدند. نیز لیلا حقیقی، نادره جمالی و امیر مرادی از اساتید لفافه مدل سازی لباس درون دانشگاه های شیراز داوری آثار را بر عهده داشتند.

در این فتنه فریبا شریفی، نرگس الهی و الناز عبداللهی چهارده چریکی به ترتیب مقام های فاتحه تا سوم را کسب کردند و مهسا پگاه راد همچنین به عنوان شایسته تقدیر معرفی کردن شد.

مسابقه زنده مدل سازی لباسعاشورایی با هدف انگیزش و وسوسه طراحان بخاطر نمایش ایده ها با نگاه دینی و طرح شکل مذهبی، عزا عاشورایی درون گروه های سنی مختلف، ارج نهادن بوسیله زحمات پیشکسوتان، چهره های ماندگار و فعالان این عرصه، مطالعه نقش لباس و کاربرد آن در ایام محرم، شیوه های انتقال اتیکت عاشورا، بوسیله کارگیری علائم و نشانه های اقوام ایرانی درون شکل های مذهبی و عاشورایی و جلوگیری از سرایت شکل مبتذل در سنت عزاداری و هیئت های مذهبی برگزار شد.

پیش تر بهروز مرامی، کمک هنری سینمایی اداره کل نزاکت و ارشاد اسلامیاستان فارس جوایز نقدی برگزیدگان را بدین تطویل اعلام کرده بود:

نفر مبدا: لوح سرنوشت و مبلغ ۵۰۰ هزاره تومان؛

نفر دوم: لوح تقدیر و مبلغ ۴۰۰ هزاره تومان؛

نفر ثالث: تخته تقدیر و مبلغ ۳۰۰ هزاره تومان؛

و شایسته تقدیر: چوب قسمت و سکه ۲۰۰ هزار تومان.