دهکده ای مصنوع شده از تلفات پلاستیک

مقاله های مرتبط:دستیابی به پیشرفتی خیره کننده در تولید پلاستیک های بازیافت پذیراستارتاپی با هدف بازیافت پلاستیک بوسیله ضابطه ای جدید

تا کنون، روش های بسیاری برای جبران آسیب های مردم ها به محیط زیست ابداع شده است. ایده ی رابرت بزئو (Robert Bezeau)، کارآفرین کانادایی، تو بوسیله فقره گیری بطری های پلاستیکی برای ساخت خانه، یکی از جالب ترینِ این ابداعات است. بزئو برای عملی کردن ایده اش، بوسیله بوکاس قلب تورو پاناما رفت و تو آنجا کار پیدایش دهکده ی بطری های پلاستیکی را آغاز کرد. کمال مطلوب پا بر جا از ساخت این روستا، کاهش تلفات پلاستیکی و استفاده ی مجدد از آن ها تو ساخت ساختمان بود.

به گفته رابرت بزئو، این بطری ها را می قابلیت علاوه کنار پیدایش خانه، بخاطر بناکردن سرپناه های موقت در زمان وقوع بلایای طبیعی، خزانه غله، استخر، محل نگه داری حیوانات درون مزرعه و… کاربرد کرد. بااین حال، مرام اصلی بزئو از ساخت این دهکده، افزایش آگاهی اشتراکی درباره ی خطرهای ضایعات پلاستیک برای هوا زیست و لزوم توجه به کاهش تولید آن ها است.

کافی است ارضی به ارزش ١٩ هزاره دلار داخل این بخانه برگشتن بخرید و کار ساخت خانه را بوسیله معماران این مجموعه بسپارید. بخاطر ساخت خانه ای با مساحت ١٠٠ مترمربع داخل این روستا، به حدود ١٤ هزاره بطری پلاستیکی نیاز است. دمای داخل این خانه ها حدود دو درجه از بیرون خنک تر است و بوسیله سیستم تهویه نیازی ندارند؛ بنابراین، نفع جویی در مصرف انرژی همچنین از دیگر مزایای زندگی در این خانه ها است. به علاوه، بناهای ساخته شده از پلاستیک دربرابر زلزله همچنین مقاوم اند.

برخلاف خانه های روستا که ظاهری مشابه مسکن های معمولی دارند، نمای دل قلعه و زندان بناشده تو این دهکده، تماما از بطری های پلاستیکی است. این قریه که به یکی از جاذبه های گردشگری منطقه تبدیل شده، سالانه حدود ١٠٠ هزار ملاقات کننده را به خود جذب می کند.

 بیشتر بخوانید:گوناگون متاخر چای کیسه ای، میلیاردها ذرات پلاستیکی را در آب داغ آزاد می کنندمیکروپلاستیک ها در آب آشامیدنی هیچ خطری برای اشتی انسان ندارندشناسایی شکل جدیدی از آلودگی پلاستیکی با شباهت به سنگ ریزهبارش میکروپلاستیک کنار بالا ارتفاعات آلپ و راکیگوگل استفاده از مواد بازیافتی در محصولات خود را به حداکثر می رساند