بطری های پلاستیکی که لخت از هیکل آدم می شوند

به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، محققان دانشگاه دو مونت فورت انگلستان اشعار کردند: این روش متاخر نسبت بوسیله مدل های فیبر کربن یا لوزی مناسب تر بوده و ریسک ابتلا به عفونت را کاهش می دهند.

تقریبا 45 هزار نفر دربریتانیابه پروتز اندامی نیاز دارند و خدمات سلامت ملی بریتانیا NHS سالانه حدود 60 میلیون پوند برای مراقبت از بیماران دارای قطع عضو یا نقص مادرزادی هزینه می نرم.

پیاده شدن مبنا اطلاعات موجود فقط هفت درصد از یک میلیون بطری آب پلاستیکی که درون هر دقیقه درون سراسر دنیا خریداری می شود، بازیافت شده و بقیه آنها به صورت خاشاک دفن و یا انگیزه آلوده شدن دریاها می شوند.

حکیم کارتیکایان کندان که بیشتر تحقیقات خود را صرف مدل سازی مواد برای جلیقه های ضد گلوله کرده است، بیان کرد: افزودن پلاستیک و پروتز گرانقیمت دو مقوله جهانی است که باید با آنها مقابله کنیم.

پیش از این پیکر های مصنوعی از پلاستیک فشرده (پلی اتیلن با چگالی بالا) مخلوق می شدند که سنگین و بادوام نبودند. داخل مقابل، طرح جدید چرخش پلی اتیلن ترفتالات (PET) بازیافت شده 10 موافق قوی تر از پلاستیک فشرده پیشین است.

این الیاف پلاستیک بازیافتی قابلیت بافت دارد و به یک سوکت متخلخل هموار می شوند که علت یخ شدن بیمار نیز می شود. این نحو بخاطر افراد دیابتی که تعریق بالایی دارند بسیار کم ارزش است. این تنها ویژگی است که هیچ کدام از فیبرهای کربن یا فیبرهای شیشه ای کنونی ندارند.

برای خلق کردن یک سوکت پروتز تقریبا پنج بطری کوکاکولا یک لیتری مصرف می شود. فرآیند تولید با راحتی اعطا کردن سوکت ها در 230 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه امکان پذیر است.

پروتزهای مصنوع شده پیاده شدن روی دو  ناخوش مورد آزمایش قرار گرفت و بیماران از ریختگی وزن بودن و راحتی لول پیش روی رضایت کردند. همچنین این بیماران گفتند با استفاده از این پروتز هوا به صبر درون قسمت های دیگر پا گذر می نرم.

درون حال مجهز این گروه یک آزمایش بین المللی از مواد جدید را پیش رو دارد تا با تایید سازمان بهداشت جهانی استفاده از این روش گسترش یابد.