دکوراسیون دیوار؛ چگونه دیوارهای مسکن را مشابه حرفه‌ای‌ها بیاراییم

گاهی در فضای خانه با بود چینش مناسب همهٔ اثاثیه‌ها، هنوز احساس می‌کنید که چیزی کم است؟ آیا خانه‌‌ای بزرگ با دیوارهای فراخ دارید که هیچ‌چیز آن را مملو نمی‌کند؟ آیا بخاطر انتخاب نوع و اندازهٔ دکور ارزان بخاطر دیوارهایتان دستخوش سردرگمی شده‌اید؟ در این مقاله نکاتی تو رابطه با دکوراسیون خرابه و حل کردن این مشکلات مطرح می‌کنیم.

حتما بخوانید:دکوراسیون دفتر امر خانگی؛ ۵۰ ایده برای داشتن یک دکه کار الهام‌بخش و پر از آرامشدکوراسیون اتاق رویا مدرن؛ ۲۵ ایده دوست داشتنی برای داشتن یک اتاق خواب شیکدکوراسیون مدرن؛ با این ۳۵ ایده در کمال سادگی خانه‌ای شیک و امروزی داشته باشید چگونه دکوراسیون مناسبی برای خرابه برگزینی کنیم؟

برای داشتن یک دکوراسیون دیوار ملیح پیش از هر چیز، به دیوار مورد نظر نگاه کنید و تصمیم بگیرید اثر هنری را در چه اندازه‌ای انتخاب کنید. راه‌های مختلفی برای اندازه‌گیری وجود دارد. تو این مقاله شما با ایده‌های متفاوتی برای گزینش دکوراسیون دیوار آشنا می‌شوید.

با یک حساب سرانگشتی می‌توان تابلو یا جای پا هنری پدیدار کرد که عرض دیوار را منهای ۱۵ تا ۳۰ سانتی‌متر از دو طرف بپوشاند. با این روش، تابلو در وسط راحتی می‌گیرد. برای مثال، اگر یک دیوار با عرض ۹۰ سانتی‌متر دارید، از هر طرفِ تابلو، حدود ۱۵ سانتی‌متر را آزاد بگذارید. پس به‌دنبال تابلویی با عرضی حدود ۶۰ سانتی‌متر باشید. برای گمارش تابلو بالای مبل، تخت یا میز چه کنیم؟

قفا تابلو (یا مجموعه چندتایی) باشید که هم‌اندازه‌ یا کوچک‌تر از مبلمان موردنظر باشد. از انتخاب تابلوهایی که بلندتر از مبلمان‌تان هستند پرهیز کنید؛ زیرا کاملا منظرهٔ عجیبی به‌وجود می‌آید. چنانچه یک دیوار هنگفت مبصر داشتیم چه کنیم؟

آثار هنری بزرگ می‌توانند بیش گران باشند. تا اینکه حمل‌ونقل آنها بوسیله خانه نیز می‌تواند مشکل‌ساز باشد. درون عوض، با تفویض آثار کوچک‌تر می‌توانید آنها را در چند ردیف به‌صورت کلاژ روی دیوار انتصاب کنید. با این فقره دکوراسیون دیواری امروزی خواهید داشت.

تابلوها را طبق یک الگوی چندتایی و به‌صورت دو لت یا سه لت به دیوار نصب کنید. فراموش نکنید که بین هر تابلو حدود ۵ سانتی‌متر بور بگذارید. اگر دیوار بزرگ‌تری دارید، می‌توانید این فاصله را بیشتر کنید. فقط فراموش نکنید که همهٔ تابلوها را به‌صورت یک‌پارچه فاصله‌گذاری کنید.

گزینهٔ دیگر بخاطر دکوراسیون دیوار استفاده از دیوارنماهای قابل‌جابه‌جایی است. با استعمال از این دیوارنماها، می‌توانید یک نقطهٔ کانونی هیجان‌انگیز مبصر به‌دست آورید.

نکتهٔ آخر، برای دکوراسیون خرابه بزرگ این است که به‌دنبال یک معلول پرطراوت و قدرتمند باشید. چگونه تابلوها را بوسیله دیوار آویزان کنیم؟

نکتهٔ بعدی دربارهٔ فاصله معلول هنری از زمین است. ارتفاع تابلو مسئله‌ای است داخل اکثر مواقع به‌اشتباه انتخاب می‌شود. قاعدهٔ سرانگشتی عمومی این است که تابلو را درون خط دید ( sight line ) بیاویزید تا برای تماشای آن زیادی به بالا یا پایین نگاه نکنید. طبق این قاعده، فاصلهٔ مرکز تابلو تا زمین چیزی حدود یک متر و نیم خواهد بود.

اگر تابلو را بالای یک مبل یا میز نصب کرده‌اید چطور؟ برای دکوراسیون خرابه داخل چنین حالتی، تقدیر پایین تابلو را با فاصلهٔ ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متری از اثاثیه به دیوار نصب کنید.

زمانی که نقطه‌ای اختصاص از دیوار را برای نصب تابلو متداول نظر راحتی دادید، با مصرف از چسب کاغذی، دورتادور تابلوی فرضی را روی خرابه علامت‌گذاری کنید. حالا می‌توانید محل قرارگیری تابلو را راحت‌تر مجسم کنید. بخشی به متعاقب بروید و ببینید آیا محل قرارگیری تابلوی فرضی روی دیوار مناسب است یا نه. بخشی خلاقیت به‌خرج دهید؛ مقدور است به‌دلیل وجود گلدان یا صندلی در گوشه‌ٔ اتاق، بخواهید تابلو را کمی بیرون از مرکز قرار دهید تا از پوشیده ماندن بخشی از پی هنری تو قفا ادوات جلوگیری کنید.

راه‌های مختلفی بخاطر نصب وسایل دکوری روی دیوار وجود دارد که ودیعه به اندازه تابلو، می‌توانید بدون سوراخ کردن دیوار و با استعمال از چسب خمیری، تابلو را به دیوار نصب کنید. ایده‌های برای دکوراسیون خرابه

تابلوهای مفت برای دکوراسیون دیوار داخل اندازه‌ها و شکل‌های مختلف موجود است؛ تابلوهایی به‌شکل سنتی، سبک، بدون قاب، کلاژ اشیاء، مجسمه‌های فلزی دیواری و… . از این نمونه‌ها برای گرفتن ایده کمک بگیرید: مجسمه و دکورهای فلزی؛ پنل‌های دیواری؛ ارائه متقارن تابلوها به‌شیوه‌ٔ گالری‌ها؛ دکوراسیون دیوار به‌سبک خلاقانه و بدیع؛ تابلوهای رنگی بهم خورده و زنده.

حالا شما نیز مانند یک فرید حرفه‌ای برای برگزینی تابلو مناسب و دکوراسیون خرابه خانه‌تان آماده هستید. دیوارهای سفید و بی‌روح مسکن را با تابلوهای بزرگ، رنگارنگ یا بافت‌دار زنده کنید و از محیط جدیدتان لذت ببرید. در امتداد بخوانید: نوظهور ترین خانه های دنیا که شما را بهت‌زده می‌کنند