برخورد کارکنان با دیوارهای شیشه‌ای در اپل پارک

گزارش‌ها مشعر از آن هستند که سال گذشته پس از آنکه آلبرت سالوادور، مسئول بخش خانه کوپرتینو از اپل پارک بازدید کرد، بوسیله دلیل سزاوار سرزنش تشخیص نبودن درهای کافه‌تریا از دیوارهای شیشه‌ای، درباره‌ی برخورد کارکنان با دیوارهای شیشه‌ای که سرتاسر محوطه‌ی بناء را در بر گرفته‌‌اند بانگ قسط.

به خشکی امدن اساس گزارش‌های سان‌فرانسیسکو کرونیکل، پس از مطرح شدن این موضوع، یکی از پیمانکاران بناء دقیقا به یکی از دیوارهای شیشه‌ای برخورد می‌کند.

نمونه‌های متعددی از تلاقی کارکنان با دیوارهای شیشه‌ای وجود داشته که منجر به اقدامات پزشکی شده است و این بغرنج تنها به کافه‌تریا محدود نمی‌شود.

اپل پارک مقر جدید اپل است که حدود ۵ میلیارد دلار روی دست این شریک نفقه گذاشته است. این سازه‌ی متاخر از دیوارهای شیشه‌ای منحنی ساخته شده که دور تا دور ساختمانی را مهارت کرده‌اند. کارکنان پیش‌تر یادداشت‌هایی با عنوان Post-It  روی این دیوارهای شیشه‌ای صبر داده بودند تا بوسیله دیگر همکاران خود درباره‌ی امتیاز آن‌ها دستیار کنند؛ اما مسئولان این برچسب‌ها برداشتند؛ مربوط به متقی بودند که برچسب‌ها از نظام خانه اندک می‌کنند.مقاله‌های مرتبط:اپل پارک شاهکاری فراتر از آیفون 10روند ساخت اپل پارک بوسیله آخر رسید

ولی این مشکل برای طولانی‌مدت نخواهد بود یا حداقل اینگونه فرض می‌شود. گروه معماری اپل پارک، فاستر پلاس پارتنرز در حال زدن برچسب‌های مشکی مستطیل شکل با گوشه‌های گرد روی قاب‌های شیشه‌ای است تا تشخیص بهتر این دیوارهای شیشه‌ای به کارکنان کمک کند. این استیکرها در تاریخ ۳۰ دسامبر پیش از اینکه کارکنان به این مسکن نقل جا کنند گمارش شدند؛ اما دقیقا علنی محو آیا این برچسب‌ها همان‌هایی هستند که بر اساس گزارش‌های قبلی برداشته شده‌اند یا برچسب‌های جدیدی هستند.

سالوادور می‌گوید:به نظر من ساختمان بر اساس استاندارهای اجباری که وجود دارد ایمن است؛ اما هنگام نظارت ساختمان مواردی هستند که متوجه آن‌ها نمی‌شویم؛ مانند برخورد کارکنان با شیشه.

کارکنان از دوم ژانویه نقل جا بوسیله اپل پارک را آغاز کرده‌اند و سانحه از همان روز اول با آسیب به قانون دو نفر از کارکنان آغاز شد و نفر سوم داخل کتاب چهارم ژانویه آسیب دید.

پس از این اتفاقات فاستر پلاس پاتنرز و اپل به‌منظور افزایش دید شیشه‌ها شروع به نصب برچسب‌ کردند. به نظر می‌رسد این برچسب‌ها مؤثر هستند و از آن زمان تاکنون خبری مبنی پهلو برخورد با دیوارهای شیشه‌‌ای یا صدمه‌ی کارکنان گزارش نشده است.

صمیمی آیو، مدیر ارشد پروژه‌ی اپل پارک، سال گذشته در مصاحبه‌ای داخل موزه هیرشورن و اسکاپچر گاردن داخل واشنگتن، گفت: انتقاد‌ بوسیله طراحی اپل پارک بسیار عجیب و غریب است، در مقابل این ساختمان نه برای آن‌ها [منتقدان] بلکه به خشکی امدن اساس نیازهای اپل نقشه کشی شده و ما خود بهتر می‌دانیم چکار باید کنیم.

خوشبختانه افرادی که درون معلول اصابت با دیوارهای شیشه‌ای آسیب دیده‌‌اند داخل شرایط دهش به قانون می‌برند و هیچکدام به بیمارستان نقل مکان نشده‌اند.بیشتر بخوانید:آیفون XR مدل ۲۰۱۹ با دوربین دوگانه و طراحی مربع شکل ماژول دوربین معرفی می‌شودنسخه‌های آتی آیفون و آی‍پد پرو اپل با آنتن MPI شناساندن می‌شوندتیم کوچک طراحی اپل و اعضایی که آن را صرفنظر کردنداپل، نمایشگرهای هیبریدی با ویژگی‌های OLED و QD-LED می‌سازداپل هبوط پردازنده‌های اینتل را مجرم کاهش خرید مک می‌داند