چگونه با بادکنک کاسه شکلاتی درست کنیم؟

جماز کردن کاسه‌های شکلاتی فرمان بسیار آسانی است و حتی می‌تواند مشغولیت خوبی برای بچه‌ها باشد. از این کاسه‌های شکلاتی می‌توانید برای مملو کردن بستنی، شکلات، خامه و یا ثمر کاربرد کرده و از میهمانان اختصاص تان پذیرایی کنید.

مواد و وسایل مورد نیاز:

۳۴۰ گرم شکلات چیپسی
۱ قاشق چای خوری روغن
بادبادک آبی
قاشق
کاغذ روغنی
سینی

ابتدا لایه بیرونی بادکنک‌ها را بشوئید و بی آب کنید. بعد آن‌ها را ورم کنید و پهلو بگذارید. بادکنک‌ها را بسیار پف نکنید، چون صبر ازاله اندازه کاسه‌ها زیاد مبصر باشد.

حالا شکلات‌ها را آب کنید. چربی را داخل شکلات‌ها بریزید و آن را به مدت ۳۰ لمحه تو مایکروفر قرار دهید، هم بزنیدو ۳۰ ثانیه دیگر اندوه درون مایکروفر قرار دهید. آنقدر این فقره را تکرار کنید تا شکلات‌ها کاملا آب شود.

اکنون می‌خواهیم تقدیر پایه کاسه‌های شکلاتی را برقرار کنیم. با استفاده از قاشق غذاخوری با بور بوسیله مقدار یک قاشق شکلات روی کاغذ روغنی بریزید.

در این بار ابتدا باید مطمئن شوید که شکلات ذوب شده متجاوز داغ نباشد. چنانچه زیاد از حد داغ است چند دقیقه منتظر بمانید تا کمی سرد شود. سپس بادبادک را برداشته و بوسیله آرامی درون شکلات فرو کنید و بردارید و موقت روی پایه‌های شکلاتی که قرص کرده اید فراغت دهید. باقیمانده بادکنک‌ها را بوسیله همین روش ابتدا درون شکلات و بلافاصله روی پایه‌ها راحتی دهید. در کود بعد همه آن‌ها را به مدت نیمه ساعت تو یخچال استراحت دهید تا شکلات‌ها کاملا سفت شوند.

اکنون به مرحله سرگرم کننده آن می‌رسیم. با یک چاقوی نمدار و یا قیچی بادکنک‌ها را بترکانید و باقیمانده بادکنک‌ها را از درون کاسه‌ها استثنا کنید. حالا کاسه‌های شکلاتی ما آماده شده اند.

کاسه‌ها را از کاغذ روغنی جدا کرده و داخل آن‌ها را با هر چیزی که دوست دارید انباشته کنید. بستنی، میوه، قلم و…

منبع:بدونیم